Ar verta mokyklose įvesti uniformas

Lietuvių analizės
Analizė
 5
Microsoft Word 29 KB
1 puslapis

Samprotavimas
Ar verta mokyklose įvesti uniformas ?


Būnant moksleiviu, neabejingu savo bendruomenei ir joje iškylančioms problemoms bei klausimams, atsiranda noras pakalbėti apie pastaruoju metu vis aktualesnę temą – uniformas. Šiuo metu mokyklose vyrauja dvilypė sistema: vienos institucijos uniformas laiko savaime suprantamomis ir toleruojamomis, o kitos pripažįsta laisvą rengimosi stilių. Tad kodėl požiūris į uniformas toks skirtingas?
Kalbant apie naudą, kurią gauna dėvintys uniformas, būtina paminėti tai, jog taip susilygina mokinių socialinis lygis. Mokiniams ir mokytojams tokiu būdu sunku atskirti, kuris mokinys iš geresnės, o kuris iš prastesnį socialinį statusą užimančios šeimos. Visi laikytų save vienodais ir nepašieptų tam tikrų trūkumų. Savaime aišku, pačios uniformos stilius bei spalva turėtų būti derinami su bendruomene – juk ne kiekviena mergaitė sutiks vaikščioti su sijonu, ir ne kiekvienas berniukas ramia širdimi pasisakys už šviesiai mėlyną švarką.
Kokia gi neigiama šio reikalo pusė? Visų pirma, uniforma yra laikinas dalykas. Vaikai auga, bręsta, todėl ją keisti ir taisyti tektų ne taip ir retai. Išaugtą uniformą dažniausiai tenka paprasčiausiai išmesti, nebent šeimoje yra mažesnių vaikų, kurie eina į tą pačią mokyklą. Antra, kai kuriems moksleiviams būtų tiesiog nepatogu nuolat dėvėti kostiumus, jie jaustųsi suvaržyti. Nors šiuo metu galima...