Ar saugi internetine bankininkyste

Referatas
 5
Microsoft Word 36 KB
2 puslapiai

Internetine bankininkyste referatas nemokamai. Internetine bankininkyste referatas nemokamai.

Ar saugi internetinė bankinikystė?
Tame banke nėra eilių, nėra nuobodžiaujančių tarnautojų. Jis veikia visą parą, kreiptis į jį galima telefonu arba per Internetą. Bet ar už visus šiuos patogumus netenka mokėti saugumo sąskaita?

Nors, anot firmos Datamonitor duomenų, Europoje elektronine bankininkyste jau naudojasi beveik 66 mln. žmonių, visuomenės apklausos nuolat liudija, kad visame pasaulyje klientai ja pasitiki kur kas mažiau nei tradiciniais bankais (nepakankamai saugia ją laiko nuo kelių iki keliolikos procentų apklaustųjų). Reikalas ne tas, jog sunkiai uždirbtus pinigus klientui tenka paversti abstrakčiais banko kompiuterių elektroniniais impulsais. Daugeliu atvejų klientas negali įvertinti, ar bankas yra pakankamai apsaugotas nuo elektroninių nusikaltėlių puolimo. Kai užeiname į tradicinį banką, regime grotas, seifus, šarvuotas duris ir ginkluotus sargybinius. Elektroniniame banke tėra vien šifrai ir slaptažodžiai, kurių efektyvumą labai sunku įvertinti.

Nepasitikėjimą elektronine bankininkyste nuolat didina ir žiniasklaidoje skelbiama informacija apie sensacingus įsilaužimus (net jei iš tikrųjų nei bankas, nei jo klientai jokių finansinių nuostolių ir nebūtų patyrę), tokius, kaip įsilaužimas į bankininkystės milžino ABN Amro internetinę svetainę, kai į savo sąskaitą buvo perpumpuoti kitų banko klientų pinigai. Šį atvejį verta panagrinėti įdėmiau, nes jis yra daugeliu požiūrių labai tipiškas.

Pirma: dalį kaltės privalo prisiimti banke dirbę informatikos specialistai. Jie laikė daug duomenų apie įvairias operacijas slaptažodžiais neapsaugotoje bazėje, į kurią buvo galima patekti per Internetą. Antra: tarp banko klientų buvo nemažai lengvatikių. Du studentai hakeriai neapsaugotoje duomenų bazėje susirado informaciją apie elektroninių vartotojų adresus ir, apsimesdami banko tarnautojais, išsiuntinėjo jiems...