Ar mylėti yra menas

Analizė
 5
Microsoft Word 45 KB
3 puslapiai

Dažnai mes girdime frazes „meniškos sielos“, „jis tikras menininkas“ ir pan. Taip, daugelis iš mūsų vartoja šias frazes, tačiau kiekvienas vis kitaip suvokia, kas yra menas. Menas supa mus kiekvieną dieną, valandą, minutę. Lietuvių kalbos žodyne menas apibūdinamas kaip kūrybinis tikrovės perteikimas vaizdais. Tačiau menas - tai ne vien dailininko sukurtas paveikslas, fotografo fotografijos, choreografų pastatytas šokis. Bendravimas su aplinkiniais, vertybių aukštinimas, savo paties pažinimas ir ugdymas, meilė sau ir artimui taip pat yra savotiškas menas.
Šiuo darbu pabandysiu įrodyti, kad mylėti yra menas. Nedvejodama pasirinkau meilės temą, nes meilė yra mumyse ir aplink mus. Be meilės žmogus būtų tarsi ne žmogus. Juk meilė yra gyvenimo variklis, stimulas judėti į priekį, pasijusti laisvam it paukštis. Plačiau šią temą rutulioti man padės garsiojo šių laikų rašytojo Paulo Coelho knyga „Prie Piedros upės – ten aš sėdėjau verkdama“.
Paulo Coelho gimė 1947m. Rio de Žaneire brazilų inžinierių šeimoje. Teigiama, kad komercinę rašytojo sėkmę lemia jo asmenybė. Jaunystėje svajojęs apie aktoriaus kelią, buvęs Brazilijos hipis, rašęs roko poeziją, patyręs psichiatrinės klinikos paciento vėliau ir kalinio dalią, dirbęs teatre, plokštelių parduotuvėse bei spaudoje, galiausiai susidomėjęs dvasinėmis praktikomis ir sekęs Carlu Castaneda. Jaunystės romantiški nuotykiai susiliejo su vėlesniais dvasiniais jo ieškojimais ir tapo paprastos daugelio žmonių širdis pasiekiančios prozos versme. Paulo Coelho savo kūryboje vengia sudėtingumo, literatūriškumo, siekia dalintis su skaitytoju turima dvasine, emocine gyvenimo patirtimi, ieško kuo paprastesnių atsakymų į klausimus apie kūrybos ar gyvenimo prasmę. Brazilų rašytojo romanai nuo 1988m. išversti į 56 kalbas. 2000m. jis apdovanotas Prancūzijos Garbės legiono ordinu. Žymiausi Paulo Coelho darbai – „Alchemikas“, „Penktasis kalnas“, „Veronika ryžtasi mirti“, „Demonas ir Panelė Prym“, „Šviesos kario vadovas“, „11 minučių“, „Prie Piedros upės – ten aš sėdėjau verkdama“.
Knygoje „Prie Piedros upės – ten aš sėdėjau verkdama“ garsusis brazilų rašytojas...