Ar mes mokame gyventi vieni su kitais

Referatas
 5
Microsoft Word 35 KB
2 puslapiai

Ar mes mokame gyventi vieni su kitais?
Rollovna


Nei vienas žmogus negali gyventi vienas, tačiau gyventi tarp žmonių ir bendrauti su jais taip pat nėra lengva. Kievienas iš mūsų pasirenka sau tinkančią elgesio kultūrą. Bet kaip sužinoti, ar ji teisinga?


Daug laiko praleidžiu su savo bendraamžiais ir ne sykį esu susidūrusi su įvykiais, kurie priverčia pagalvoti, gal šį kartą reikėjo pasielgti kitaip Todėl nusprendžiau, jog suaugusio ir išsilavinusio žmogaus patarimas būtų ne pro šalį. Vilija Gediminskienė, ”Žiburio” pagrindinės mokyklos vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja, paaiškino, kad elgesys yra labai plati sąvoka ir apima daugybę veiklos sferų. Elgesys – tai žmogaus gyvenimo būdas. O elgesio kultūra – tai elgesio taisyklių, etiketo išmanymas. Net žmogaus kalba, mintys, išvaizda atspindi jo elgesio kultūrą.

”Elgesio kultūra aktuali bet kokio amžiaus žmogui. Kartais jos tenka mokytis visą gyvenimą, stebint aplinką, analizuojant savo ir kitų poelgius.”

Kur jaunimas gali mokytis elgesio kultūros? Pirmiausia moksleivis turėtų domėtis psichologine literatūra, kurioje galima rasti šiais klausimais daug naudingų patarimų. Be to, paauglys turėtų stebėti, kas vyksta aplink jį, gilintis, kaip panašiose situacijose elgiasi suaugusieji, mąstyti, kaip pasielgtų jis. Patarlė sako: “Obuolys nuo obels netoli rieda”. Todėl reikėtų pasakyti, kad šeima labiausiai formuoja tam tikro elgesio normas. Paauglys stebėdamas, kaip tėveliai bendrauja tarpusavyje, su savo vaikais, mokosi elgesio kultūros.”

Vadinasi, šeimos kultūra perduodama iš kartos į kartą. ”Psichologai teigia, kad jauni žmonės dažnai stengiasi elgtis taip, kaip panašiose situacijose elgtųsi jų tėvai. Net kurdami šeimą, jaunuoliai dažnai bando atkurti savo tėvų šeimos modelį. Mes visada vieni kitus veikiame. Mokykloje, kurioje praleidžiame...