Apšvietimo valdymo įtaisai

Referatas
 5
Microsoft Word 55 KB
5 puslapiai

Referatai dirbtinis apsvietimas. Automatikos sistemų įtaisai referatas. Referatai dirbtinis apsvietimas. Automatikos sistemų įtaisai referatas.

Vilniaus technikos kolegija

Elektrotechnikos ir automatikos Fakultetas

2EA2 grupė

Elektros įrenginiai

Referatas
Apšvietimo valdymo įtaisai

Atliko:
Tikrino: .


2005
Įvadas
Be šviesos nesuvokiame nei erdvės, nei formos. Ir dirbtinis apšvietimas stipriai įtakoja mūsų būseną, nuotaiką ir savijautą tam tikroje situacijoje ar tam tikros veiklos metu. Šviesa yra elektromagnetinis spinduliavimas, kuris gali būti tiksliai išmatuotas (kiekviena lemputė gali būti apibūdinama šviesos intensyvumu), o mūsų būsena ir pojūčiai- priešingai - nepamatuojami bei individualūs. Šviesa - svarbus ir įtakingas interjero elementas, o apšvietimo kalba - svarbus veiksnys, suteikiantis visai mūsų aplinkai savitumo. Valdant apšvietimą atsiranda galimybė kurti specifinę atmosferą, atitinkančią individualią nuotaiką. Galimybė valdyti šviesą žymiai padidina apšvietimo kokybę. Kartais yra daug investuojama į šviestuvus ir pamirštama kad galimybė tik įjungti-išjungti šviesą neatskleidžia visų apšvietimo subtilybių.

EIB valdymo sistema
EIB (European Installation Bus) - tai šiuolaikinė pastatų apšvietimo ir šildymo bei vėdinimo valdymo sistema. Sistema leidžia patogiai ir paprastai valdyti šiuolaikinio pastato, individualaus namo ar buto vidaus ir lauko apšvietimą (šviestuvus, užuolaidas), šildytuvus (elektrinius ar vandeninius), vėdinimo prietaisus. Daugybė galimų funkcijų leis maksimaliai priartinti sistemą prie jūsų valdymo poreikių.
Vakarienė, knygos skaitymas ar televizoriaus žiūrėjimas - tai situacijos, reikalaujančios atitinkamo apšvietimo. Apšvietimo scenarijų funkcijos pagalba galėsite vienu mygtuko paspaudimu susikurti apšvietimą, atitinkantį jūsų poreikius ar nuotaiką. Centrinių valdymo funkcijų pagalba galėsite nesirūpinti, ar palikote namuose įjungtų šviestuvų išeidami iš namų arba eidami miegoti. Vienu mygtuko paspaudimu galėsite išjungti viso namo apšvietimą, o jei reikia, dar ir uždaryti visas užuolaidas. Taip sutaupysite ir elektros energijos. Prijungus prie sistemos rozečių valdymą, galėsite valdyti ir kitus buitinius prietaisus.
Jeigu baiminatės dėl saugumo, jums išvažiavus, programuojamos laiko funkcijos junginės šviestuvus taip, tarsi jūs būtumėte namie. Jeigu naktį išsigasite, vienu mygtuko paspaudimu galėsite įjugti vidaus ir lauko apšvietimą ir atidaryti užuolaidas.
Namo apšildymo valdymas leidžia pritaikyti temperatūrinius režimus jūsų patogumui ir energijos taupymui.
Skystų kristalų displėjaus pagalba galima paprasčiausiu būdu nustatyti atskirų namo zonų temperatūrų programas bei pamatyti esamas...