Apskaita

Vadybos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 95 KB
11 puslapiai

TURINYS:

ĮVADAS………………………………………………………………………………3
1. Apskaita………………………………………………………………….…4
2. Finansinė ir menedžmento apskaita………………………………………5
2.1. Finansinės ataskaitos……………………………………………………6
3. Finansinė apskaita………………………………………………………….7
4. Balansas……………………………………………………………………8
5. Pelno ataskaita……………………………………………………………10
5.1. Pajamų ataskaita………………………………………………………10
5.2. Nepaskirstyto pelno ataskaita………………………………………….12
6. Menedžmento apskaita…………………………………………………….13
IŠVADOS……………………………………………………………………………….15
LITERATŪRA…………………………………………………………………………20

Įvadas

Neįmanoma pervertinti apskaitos reikšmės šiuolaikiniam verslo pasauliui. Be apskaitinės informacijos sunku būtų įsivaizduoti ne tik valstybių, bet ir įmonių valdymą. Kiekvienas investuotojas turėtų suprasti paprasčiausias finansinės atskaitomybės formas – balansą ar pelno (nuostolio) ataskaitą. Tačiau dar svarbiau kiekvienam apskaitos darbuotojui tvirtai įsisąmoninti savo darbo reikšmę, didelę visuomeninę jo prasmę. (Kalčinskas G. ir kt., 1997, p. 3)
Apskaitininkai turi būti susipažinę su apskaitos procesu ir suprasti, kokiu būdu finansinė informacija sukuriama, kad galėtų vadovauti tų žmonių, kurie atsakingi už informaciją fiksavimą bei susumavimą, darbui. Susipažinti su apskaitos metodais taip pat reikia, kad galima būtų argumentuotai paaiškinti perduodamą informaciją finansinės ataskaitose ir tuos koreguojančius įrašus, kurie yra reikalingi. (Dauderis H., 1993, p. 5)
Apskaita dažnai vadinama verslo kalba. Kaip ir kiekviena kita kalba, apskaita yra naudojama perduoti informacijai, šiuo atveju – finansinei informacijai. Apskaita taip pat turi ir savo specialų žodyną. Du labai dažnai vartojami terminai yra turtas ir skolintojų nuosavybė (įsiskolinimai). Turtą sudaro viskas, kas turi vertę ir priklauso savininkui. Skolintojų nuosavybė (įsiskolinimai) yra įsipareigojimai apmokėti už turtą kažkuriuo laiku ateityje arba atlikti paslaugas ar parūpinti prekių vėlesniu laiku. (Dauderis H., 1993, p. 7)

1. Apskaita

Apskaita – tai įmonės (firmos) ar kito kokio nors ekonominio objekto finansinių...