Apskaita

Referatas
 5
Microsoft Word 45 KB
3 puslapiai

Turinys:

1. Etiniai verslo aspektai
2. Etinė problema versle
3. Sprendimo teisėtumo ir etiškumo supratimas ir pavyzdys
4. Literatūros sąrašas

1. Etiniai verslo aspektai
Etinės problemos yra žmonių bendravimo rezultatas. Tik bendraudami, kontaktuodami vieni su kitais žmonės priima sprendimus, kurie gali būti vertinami etiniu požiūriu. Verslininkai, pasiekdami žmones savo tikslams pasiekti, priversti priimti sprendimus, kurie gali išprovokuoti etinių problemų kilimą. Tai didžia dalimi priklauso nuo pačių verslo subjektų moralinės brandos, teikiamų moralinių vertybių prioriteto. Šiaip ar taip verslininkui privalu turėti stiprius moralinius principus ir laikytis tam tikrų moralės standartų. Jam tenkla priimti sprendimus, nuo kurių priklauso daugelio žmonių likimai, sprendimus, kurie ne visada sutampa su darbuotojų ar vartotojų interesais. JAV verslo sociologė Lora Nesh išskyrė tokias svarbiausias etines problemas, su kuriomis susiduria amerikiečių verslininkai:
• Godumas
• Faktų ir neteisingos informacijos ataskaitose nuslėpimas
• Prastos produkcijos gaminiai
• Neprotingas kainų kėlimas ar tiesioginė apgaulė derybų metu
• Pernelyg didelis pasitikėjimas savo teisingumu
• Žema darbo ir prekių kokybė, aklas paklusnumas vadovybei, kad ir kokia ji neetiška ir neteisinga būtų
• Prieštaravimai tarp asmeninių ir verslo organizacijos (firmos) interesų
• Favoritų buvimas ir daugumą kitų.

Kas yra tikrai labai įdomu, jie negali ne tik etiškai bet ir juridiškai teisingai priimti sprendimo. Vieni to nenori daryti savo naudai, kiti tiesiog nemoka tam tikrų taisyklių ir normų, kurie jau buvo sukurti senai ir kurių yra nesilaikoma. Kartais amoraliausius sprendimus priima žmonės, kurie yra teisingi, padorūs ir kupini geriausių ketinimų.
Tvirtinama, kad visi mūsų visuomenės piliečiai nepriklausomai nuo jų profesijos privalo uoliai laikytis bendrųjų dorovės reikalavimų ir to visai pakanka, kad jie gerai atliktų savo profesines priedermes. Taip ir yra, tačiau kiekviena profesinės veiklos sritis yra labai specifiška. Joje susiklosto skirtingi žmonių bendravimo santykiai, daugiau ar mažiau skirtingos...