Apsipirkimo motyvai

Referatas
 5
Microsoft Word 76 KB
8 puslapiai

TURINYS

TURINYS 2
Įvadas 3
Ankstesnis tyrimas 5
Tyrimo tikslai ir metodai 7
Atradimai 8
Pripažinti pirkimo motyvai 8
1. Praleisti laiką 8
2. Mankšta/ atsipalaidavimas/ stimuliacija 9
3. Temperamento išraiška 10
4. Informacijos rinkimas 11
5. Antraeilis įvykis 12
6. Apsipirkimas kaip socialinis įvykis 12
7. Palyginamasis apsipirkimas 12
8. Apsipirkimas kaip specialus įvykis 13
Tyrimo išvados 14

Įvadas

Mažmenininkų pajamos priklauso nuo dviejų kintamųjų – pirkėjų srauto ir vidutinių vieno pirkėjo išleidžiamų pinigų sumos. Mažmenininkai, kurie sugeba motyvuoti pirkėjus eiti apsipirkti turėtų pritraukti didesnius pirkėjų srautus. Šis darbas aprašo pirkimo motyvus ir atskleidžia, kad produktų pirkimas nėra vienintelis motyvas verčiantis pirkėjus eiti apsipirkti. Apsipirkimas patenkina daug pirkėjų poreikių ir tik kai kurie yra susiję su pinigų išleidimu.

Naujojoje Zelandijoje prieš dvidešimt metų dažnai buvo pasakojamas anekdotas apie lėktuvo, skraidinančio keleivius iš Europos į Naująją Zelandiją, stiuardesę. Prieš lėktuvui leidžiantis Ouklando oro uoste stiuardesė pranešą: “Lėktuvo keleivius prašome užgesinti savo cigaretes, prisisegti saugos diržus ir atsukti savo laikrodžius dvidešimt metų atgal”
Šis anekdotas buvo susijęs su vienu Naujojoje Zelandijoje vykusiu ginču. Ginčytasi buvo dėl šeštadieninės prekybos. Iki 1976-jų metų didžiosios dalies parduotuvių darbo laikas buvo apribotas nuo devynių ryto iki pusės šešių vakaro nuo pirmadienio iki penktadienio, plius dar buvo leidžiamą vieną dieną per savaitę, pasirinktinai, dirbti vakare. Tačiau 1976-siais buvo išleistas Parduotuvių darbo laiko aktas, kuris pailgino parduotuvių darbo laiką, leisdamas parduotuvėms nuo pirmadienio iki penktadienio dirbti nuo septinių ryto iki devynių vakaro. Vyriausybė buvo įtikinta, kad pirkėjai nori prailginti parduotuvių darbo laiką nors tokiam jos sprendimui aktyviai priešinosi Mažmenininkų federacija ir Parduotuvių darbuotojų sąjunga.
Kai kurie mažmenininkai, ypatingai esantys turistų lankomose vietose, pradėjo nusižengti net ir šitam palyginti liberaliam įstatymui ir pradėjo dirbti šeštadieniais. Šį jų poelgį galėtų pateisinti kita istorija, kurioje pasakojama apie vieną amerikietį, kuris atskrido į Naująją Zelandiją vieną šeštadienio rytą ir kitu reisu išskrido atgal, nes visos šalies parduotuvės buvo uždarytos. Tačiau po kelių metų aplinkybės pasikeitė, nes 1980-siais Naujosios Zelandijos vyriausybė išleido dar vieną įstatymą liečiantį parduotuvių darbo laiką, kuris įteisino parduotuvių prekybą šeštadieniais...