Apie šunis

Referatas
 5
Microsoft Word 96 KB
11 puslapiai

Referatas apie sunis. Referatas apie sunis. Vaiku referatas apie augintinius. Vaiku referatas apie augintinius. Referatas apie sunis anglu kalba. Referatai siustis. Referatai apie šunis. Referatas apie gyvunu emocijas anglu kalba.

Terminas ŠUO vartojamas norint apibūdinti vieną iš daugelio namų augintinių veislių. Tačiau yra dar 34 giminingos rūšys į šunį panašių plėšrūnų, kuriems priskiriami lapės, vilkai, kojotai ir šakalai. Šie šunų šeimai priklausantys gyvūnai paplitę visame pasaulyje. Vieni iš jų, pavyzdžiui, vilkai, yra mėsėdžiai, tuo tarpu didžiaausės lapės minta daugiausiai vabzdžiais. Daugelis šios šeimos atstovų geba prisitaikyti ir minta bet kokiu prieinamu maistu – driežais, paukščiais, smulkiais žinduoliais, dvėsena, vaisiais. Dėka puikios klausos ir išlavėjusios uoslės visi jie yra patyrę medžiotojai.

Šuns kūno sandara atspindi jo gebėjimą greitai bėgant persekioti grobį didelį atstumą. Dauguma šunų šeimos atstovų, tarp jų raudonasis vilkas (Azijos laukinis šuo), turi lankstų kūną supūkuota uodega. Jie turi ilgas kojas ir vaikšto remdamiesi pirštais, o tai padidina jų šuolio greitį ir ilgį. Ilgas snukis turi labai jautrią nosį, o žandikauliuose išsidėstę 42 dantys (raudonasis vilkas jų turi 40), tarp jų 4 duriančios iltys, kurios įsminga į kūną. Šuo turi dideles, į priekį žvelgiančias akis ir smailias ausis, kurios gali būti judinamos, kad sugautų garsus. Vieni šunų šeimos atstovai gyvena pavieniui, kiti, pavyzdžiui, rudosios lapės, mėgsta bendriją, tačiau maisto ieškosi atskirai. Pilkieji vilkai gyvena ir medžioja bendruomeninėmis grupėmis – gaujomis kuriose būna 20 ir daugiau narių. Gyvendami grupėje vilkai gali bendrai sumedžioti stambesnį grobį, kartu rūpintis jaunikliais ir apginti vienas kitą nuo kitų vilkų užpuolimo. Kiekviena gauja gina didoką teritoriją, kurioje būna užtektinai maisto, ir jos ribas žymi šlapimu, kad nugintų šalin varžovų gaujas. Vilkų gaujoms būdinga aiški bendruomeninė hierarchija. Visai gaujai vadovauja viena patino ir patelės pora, ir jie vieninteliai gali poruotis. Žemiau jų yra aiški dominuojančių ir pavaldžių gyvūnų organizacija. Ši hierarchija palaikoma pripažintomis pozomis ir elgsena, pavyzdžiui, dantų šiepimu ar ausų nuleidimu. Šios dvi pozos išreiškia grasinimą arba paklusnumą ir rodo, kad kiekvienas gaujos narys žino savo vietą. Medžiodami drauge gaujomis, pilkieji vilkai, Afrikos hieniniai šunys ir raudonieji vilkai geba nudobti už save didesnį grobį. Hieniniai šunys medžioja mažiausiai vieną kartą per dieną ir nepavargdami persekioja auką didelį atstumą, kol išsenka. Bendrai parbloškusi medžiojamą gyvūną, gauja pasidalija laimikiu ir leidžia pasimaitinti jaunikliams. Maitinantis visa gauja, nuo grobio sulaikomi dauguma kitų plėšrūnų, tačiau liūtai ir hienos paprastai sugeba nuginti šunis šalin. Dvylika lapių rūšių, kurioms...