Apie salcininku miesteli

Referatas
 5
Microsoft Word 35 KB
2 puslapiai

Šalčininkai

Šalčininkai – miestas Lietuvos pietryčiuose. Iki Vilniaus vos 45km. Su sostine jungia ir plentas, ir geležinkelis.
Šalčininkams vardą davė upė. Tai Šalčia, kurios pavadinimą lėmė ne tik šaltesnis, nei daugelyje kitų upių vanduo, bet ir šaltinių gausa pakrantėse. Šalčia, vingiuojanti miesto rytinėje dalyje, teikia ne tik pievas ganykloms, bet ir poilsiui tinkamas vietas. Todėl upė Šalčininkuose yra užtvenkta. Tyvuliuojantys tvenkiniai su sala pagražina miesto landšaftą, kuris nėra labai įspūdingas. Mat miestas įsikūręs ledynų nuzulintoje plynaukštėje. Tad kraštovaizdžiui svarbus ir jau bevardžiu virtęs kanalizuotas upelis. Jis į Šalčios tvenkinį atiteka iš Didžiųjų Baušių kaimo ir savo slėniuku kiek sujaukia pernelyg lygų paviršių.
Šalčininkai nėra didelis miestas. Tai jaukus ir mažas miestelis, kuriame yra apie 8000 tūkstančius gyventojų. Mieste yra ne mažai švietimo įstaigų: trys mokyklos, iš kurių dvi gimnazijos - Jano Snedeckio ir Lietuvos tūkstantmečio. Du vaikų darželiai, kuriuose yra daug mažųjų miesto gyventojų. Stanislavo Moniuškos menų mokykla, kurioje mokosi apie 200 moksleivių, kurie ateityje galbūt taps žinomais muzikantais, dainininkais, dailininkais ar šokėjais. Miestelyje taip pat yra globos namai – internatas.
Šalčininkuose yra daug kirpyklų, gėlynų, įvairių parduotuvių. Visai ne seniai buvo atidarytas jau antras prekybos centras „Maxima“, kuris yra šiaurinėje miestelio dalyje. Pačiame miesto centre taip pat yra „Maxima“ prekybos centras. Mažesnių parduotuvių taipogi yra užtektinai. Dirba dvi avalinės parduotuvės. Žinoma, ne sostinės lygio, tačiau Šalčininkų miesteliui šito pakanka. Juk be to yra turgus, kuriame kartais galima įsigyt reikiamų prekių, tačiau ne visada yra iš ko rinktis. Manyčiau, kad tai ir yra vienas iš miesto neigiamų bruožų
Šalčininkuose veikia trys bankai....