Apie mitybos svarbą

Referatas
 5
Microsoft Word 61 KB
6 puslapiai

Mityba ir jos svarba gyvybinėms organizmo funkcijoms referatas. Mitybos svarba referatas. Mityba ir jos svarba gyvybinėms organizmo funkcijoms referatas. Mitybos svarba referatas.

Keletas ląstelės ir paveldimumo tyrinėtojų kartų beveik visiškai ignoravo mitybos įpročių nagrinėjimą, o pastarieji lemia ir iš anksto nustato ląstelių vystymąsi ir turi įtakos reprodukcijai bei išgyvenimui. Mitybos vaidmuo buvo gėdingai ignoruojamas.
Dažniausiai buvo laikoma savaime suprantamu dalyku, jog svarbu ne vartojamo maisto rūšis, o tai, ar organizmas vartoja „pakankamai“ arba „daugiau negu pakankamai“ maisto. Buvo teikiama reikšmė daugiausiai maisto pertekliui arba trūkumui, tai greičiau jo kiekiui negu kokybei ir rūšiai. Tik paskutiniuoju metu imta rimtai studijuoti fiziologinį gyvybės pagrindą ir mitybos įtaka augimui ir reprodukcijai fiziologine ir patologine prasme. Spėliojimai apie mitybos reikšmę esant sveikam ir sergant ateidavo į mąstančių žmonių galvas ištisus tūkstantmečius, tačiau mokslininkai manė, kad tai neverta dėmesio.
Mityba – tai suma visų procesų ir funkcijų, lemiančių organizmo augimą ir vystymąsi, palaikymą ir atstatymą, jo reprodukciją. Tai – audinių atstatymas, o ne tiesiog riebalų kaupimas arba gyvybinių jėgų stimuliavimas. Kadangi prastai suprantamas ir dažnai painiojimas „stimuliacijos“ terminas, mes linkę šią sąvoką asocijuoti su mityba. Gryna ir tinkama mityba,- rašo dr. Trolis,- apima maisto medžiagos asimiliaciją organizavo struktūrai išsaugoti be mažiausio stimuliavimo, sutrikimo arba kokios nors įtakos, kuri galėtų būti kvalifikuojama kaip stimuliuojanti. „Visi stimuliavimai tiesiog prieštarauja sveikai mitybai, būdami nereikalingo gyvybinės jėgos eikvojimo ir praradimo priežastis“.
Maistą mes apibrėžiame kaip bet kurią medžiagą, kurios elementai sugeba kisti ir iš tikrųjų formuoja organizmo audinių ir skysčių sudedamąsias dalis ir kurias organizmas naudoja bet kurioms funkcijoms atlikti. Gyvybė priklauso nuo maisto. Visas audinių augimas, atstatymas ir išsaugojimas bei gyvybinės jėgos vystymasis – mitybos rezultatas. Visos audinių dalys ir produktai organizme gaminami iš kraujo ir visos organizmo funkcijos priklauso nuo kraujo, tiekiančio medžiagas. Kraują formuoja oras, vanduo, maistas ir saulės energija. Šie komponentai svarbūs geram kraujui, sveikiems audiniams ir organams formuoti ir jiems funkcionuoti.
Kiekvienas sodininkas, agronomas, gėlininkas žino apie tuos dydžio, spalvos, kvapo ir t.t. pakitimus, kurie gali atsirasti augalams, vaisiams ir gėlėms pakeitus dirvą. Paprastai tokio pasikeitimo padarunys būna naujos veislės. Augalą galima pagerinti arba pabloginti priklausomai nuo to, geroje ar blogoje dirvoje jis auginamas. Kaikuriose dirvose auga rožės be kvapo. Kai kuriose, defektinėse, dirvose derantys augalai ir medžiai neveda...