Apie kyokushin karate įvairaus amžiaus vaikų mokymas

Sporto referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 59 KB
6 puslapiai

Kyokushin referatas. Kyokushin referatas.

Įvadas

Pasaulis keičiasi labai greitai, taip pat greitai keičiasi ir požiūris į mokslą, žmogų ir sportą. XXI amžiuje mokslas, bei technika pasaulyje pakeitė daugelį dalykų. Šiandienos dabar daugelis neisivaizduoja be įvairiausių išradimų, kurie palengvino mūsų buitį, bei gyvenimą. Todėl mokslas labai vertinamas, o sportas, žmogaus kūnas, bei sveikata lieka atraplaniame vaidmenyje. Todel šiandienai svarbus ne vie sporto pedagogų, bet ir visų kitų pedagogų darbas, kuris padėtų vaikams, paaugliams, jaunuoliams, vyrams ir moterims suvokti sporto reikšmę, kad sveikata yra brangiausias mūsų turtas, kad ją reikia puoselėti. Jau nuo vaikystės visi pedagogai turėtų vystyti meilę sportui. Tik bendromis jėgomis pedagogai galėtų išvystyti visapusišką asmenybę, kuri gyvenime galėtų pasiekti daug.
Jeigu batsiuvys bus prastas meistras, tai valstybė nuo to nenukentės, tačiau jeigu pedagogai blogai atliks savo pareigas, tai šalyje atsiras daug tamsių ir kvailų žmonių (Platonas).
Mano kūno kultūros mokytojas H. Ignotas sakydavo: žmogus laimingas bus tada, kai per savo gyvenimą padarys keturis svarbiausius darbus: 1.Pasodins medį 2 Susiras darbą 3. Pastatys namą 4 Užaugins vaikus. O sportas šiuos darbus tik padės įvykdyti, nes bet kuri darbinė veikla reikalauja ne tik daug proto pastangų, bet ir fizinės energijos, ištvermės, sveikatos, atkaklumo, darbštumo, nuoseklumo ir t.t. O šios savybės vystomos sportuojant. Šis kūno kultūros mokytojas man padėjo pamilti sportą, įvertinti sporto privalumus ir nukreipė tolimesniam fizinių įgūdžių tobulinimui pas karate trenerį R. Zabulionį.
Taigi tarp įvairių pedagoginės veiklos rūšių trenerio profesija yra viena sunkiausių ir garbingiausių. (Treneris – tai kvalifikuotas sporto pedagogas, kurios nors sporto šakos specialistas). Sunki todėl, kad parengti atletišką, sveiką, visapusišką asmenybę reikia daug žinių, pastangų, begalinio pasiaukojimo, o garbinga – kad sėkmės atvėju treneris tampa visuomenėje labai gerbiamu žmogumi. Treneriui yra labai svarbu išugdyti visapusišką asmenybę, tačiau jo pagrindinis tikslas – siekti sportinių rezultatų ir stiprinti sportininko sveikatą. Bet svarbiausia, kad treneris nesugadintų sportininkų sveikatos, todėl labai svarbus trenerio pasiruošimas darbui. Treneris turi sportininkus pažinti, žinoti sportininkų amžiaus ypatybes, kaip reikia dirbti su skirtingo amžiaus sportininkais, kaip reikia sudominti skirtingų amžių sportininkus. Kiekvieno amžiaus tarpsnio sportininkai turi savitą psichologinį pasaulį, kurį reikia išnagrinėti. Šios išnagrinėtos savybės ir lemią sėkmingą darbą su sportininkais.
Lietuvoje sporto...