Antrojo pasaulinio karo priežastys ir pasekmės

Istorijos rašiniai
Rašinys
 5
Microsoft Word 30 KB
1 puslapis

Antrojo pasaulinio karo priežastys ir pasekmės


Antrasis pasaulinis karas prasidėjo 1939 metų rugsėjo 1 dieną ir baigėsi – 1945 metų rugsėjo 2 dieną. Šį karą pradėjo Vokietija, vadovaujama Adolfo Hitlerio. Vokietija kaip jokia kita šalis turėjo svarių priežasčių pradėti karą, tačiau ji nepagalvojo apie skaudžias pasekmes.
Karui pradėti buvo nemažai priežasčių. Viena pagrindinių ,tai Vokietijos noras atsirevanšuoti už pralaimėtą Pirmąjį pasaulinį karą, noras sukurti didžiąją valstybę. Versalio taikos sutartis nustatė griežtas sąlygas, kurios labai ribojo Vokietijos galimybes didinti savo ginkluotąsias pajėgas, atėmė dalį žemių, tai svarbios kasyklos Rūro srityje, Lenkų koridorius prie Baltijos jūros atskyrė dalį Vokietijos. Taip pat buvo uždėtos didelės reparacijos. Taip pat svarbi priežastis buvo politika. Italijoje ir Vokietijoje įsigalėjo nacionalizmas, atsirado fašistiniai judėjimai. Hitleris mokėjo puikiai manipuliuoti žmonėmis, juos valdyti, jis tikėjo ką daro. Didelės reikšmės karo pradžiai turėjo tai, kad Vokietijai pavyko susitarti su SSRS dėl įtakos sferų pasidalinimo Rytų Europoje. Ribentropo – Molotovo pakto slaptieji protokolai buvo pagrindinė priežastis, paskatinusi Vokietiją užpulti Lenkiją.
Kaip ir kiekvienas karas, šis taip pat turėjo skaudžių pasekmių. Vokietija karą pralaimėjo, o SSRS įsitvirtino Pabaltijo šalyse. Vokietijos mirties...