Antovilas pensionatas- organizacijos vizijos ir misijos kūrimas

 5
Microsoft Word 44 KB
3 puslapiai

TURYNIS


ĮVADAS
1. Vizijos ir misijos samprata.
2. Organizacijos istorija.
2.1. Organizacijos misija.
2.2. Organizacijos vizija.
2.3. Uždaviniai ir tikslai.
3. Antoviliu pensionato veiklos strateginis planas.
Išvadas
Naudota literatūra

Įvadas

Tik gimęs žmogus iš karto patenka į organizaciją - šeima. Tliau visas žmogaus gyvenimas – kelionė per įvairiausias organizacijos: vaikų darželius, mokykla, darbovieti ir t.t.
Organizacijos sukuria visiškai naujo pobūdžio darbą – visi nariai turi siekti bendro tikslo. Taigi žmogaus elgesys nukreipiamas tokia kryptimi, kurios savarankiškai, savo valia organizacijos narys nesirinktų. Šis darbas vadinamas vadyba. Kadangi kiekvienas žmogus per visą gyvenimą didžiają laiko dalį praliedžia organizacijoje, jam tiesiog būtina suvokti tiek organizacijų gyvavimo pagrindinius rieškinius, teik vadybos darbo esminius bruožus. Tik tada žmogus galės gauti didžiausią naudą iš tos organizacijos.
Vadybos mokslas atsirado tik XX am. pradžioje. Todėl tiek įvairiausios organizacijos – nuo šeimos, verslo įmonės iki valstybės, - tiek pavieniai asmenys negali rezultatyviai ir prasmingai veikti.
Vadyba – veikla, kuria organizuotai siekiama užsibrieštų tikslų.

Nauduota literatura:

1. F.S. Butkus
Organizacijos ir vadyba; Vilnius 1996
2. Algimantas Sakalas
Personalo vadyba; V-1998

1. Vizijos ir misijos samprata.

Organizacijos misija – tai dabartinės organizacijos paskirtis apibūdinimas. Misijoje turėtų atspindieti organizacijos pobūdis, veiklos specifika, kuo ji skiriasi nuo kitus panašus tipo rganizacijų. Misija – tai taip pat ir įstaigos vizitine kortelė, skirta kitiems asmenims ir organizacijoms.
Misija – išreiškia strateginius organizacijos ketinimus ir kryptį, prieš ja formuluojant būtinas aukščiaussio lygio vadovų pritarimas.
Organizacijos vizija – tai pageidaujama organizacijos ateitis. Vizijoje turi būti numatyta kokia, esant palankiomis aplinkybėms, organizacija galetu tapti po 5 ar 10 metų.
Vizija – tai idealas, kurio organizacija, kurio organizacijos nariai įsipareigoja bendrai siekti. Dažniausiai organizacijos viziją numato...