Antivirusinės programos

Referatas
 5
Microsoft Word 59 KB
6 puslapiai

Kompiuterių virusai ir antivirusinės programos referatas. Referatai apie antivirusines. Referatas virusai ir antivirusinės programos. Virusai ir antivirusines programos referatas. Virusai ir anitivirusinies programos referatas. Kompiuteriniai virusai. antivirusinės programos referatas. Kompiuteriniai virusai ir antivirusinės programos referatas. Kompiuterių virusai ir antivirusinės programos referatas.

1. Viskas apie virusus

1.1 Viruso apibrėžimas
Virusas - tai kompiuterinis kodas, kuris savo plėtimuisi turi infekuoti kurią nors programą-nešėją. Paprastai kompiuterinis virusas infekuoja kitas programas įjungdamas į jas programos-viruso kodą. Virusas projektuojamas taip, kad po tam tikro laiko galėtų keisti savo formą ir tikslą. Virusai dažniausiai programuojami tam, kad atliktų įvairius kenkėjiškus veiksmus:
1. Plistų
2. Blokuotų programų darbą
3. Naikintų, trintų kompiuteryje esančią informaciją
4. Lėtintų procesoriaus darbą
5. Keistų, modifikuotų kompiuterinių programų ar failų parametrus
1.2 Viruso kilmė
Pirmą kartą (1949m.) programos-viruso modelį pateikė Džonas fon Neimanas (John fon Neumann). Pirmas užregistruotas kompiuterinis virusas buvo žaidimas “Karas operatyvioje atmintyje” (“Core War”), kurį 6-ajame dešimtmetyje sukūrė kompanijos Bell Laboratories darbuotojas M.Duglas. Žaidimo tikslas buvo parašyti programą, kuri ištrintų priešininko informaciją ir blokuotų jo įrašus atmintyje.

1.3 Virusų evoliucija
1987 m.Virusas „Brain“ir „Stoned“
1988 m. Programuotojas iš Indonezijos sukuria pirmąją antivirusinę programą, kuri suranda ir pašalina iš kompiuterio virusą „Brain“, bei apsaugo nuo būsimų šio viruso atakų.
1988 m. kompanija IBM išleidžia pirmąją komercinę antivirusinę programą.
1992 m. „Michelangelo“ virusas (sugadindavo diskinio kaupiklio turinį).
1993 m. buvo žinoma 3200 virusų, šiandien – daugiau nei 40 tūkst. Per dieną sukuriama apie 12 virusų.
1994 m. nubaustas viruso „Pathogen“ autorius. Jis nuteistas 18 mėnesių kalėti. Tai pirmasis atvejis, kai nubaustas viruso kūrėjas.
1995 m. „Microsoft“ kompanija išleido makrokomandų programavimo kalbą „WordBasic“, kuri labai supaprastino naujų virusų kūrimą.
1995 m. pirmasis makrovirusas „Concept“ parašytas „WordBasic“ veikdavo bet kuriame kompiuteryje, kuriame būdavo „Word“ programa
1999 m. išplinta „Chernobly“ virusas, gadinantis diskinio kaupiklio duomenis (milijardiniai nuostoliai).
1999 m. „Melissa“ virusas plinta pats išsiųsdamas savo kopijas adresais iš „Outlook“ pašto programos.
2000 m. „LoveLetter“ virusas iš Filipinų per šešias valandas nusiaubė Europą; užkrėtė iki 3mln. Kompiuterių (34,8 mlrd. Litų nuostolis).

1.4 Virusų simptomai
1. Neaiškūs pranešimai
2. Kompiuteris visiškai nepasikrauna
3. Lėtai veikia
4. Diske netikėtai ima stigti vietos

1.5 Virusų savybės
1. Plinta patys save perkopijuodami;
2. Savo kopiją prilipdo prie „nešėjo", kad, kreipiantis į...