Anoreksija

Referatas
 5
Microsoft Word 44 KB
3 puslapiai

Anoreksija referatas. Referatas anglu kalba apie ligonine. Anoreksija referatas. Referatas anglu kalba apie ligonine. Referatas apie anoreksija. Anoreksijos referatas. Referatas anoreksija. Anglu referatas apie anoreksija.

Anoreksija ir bulimija
Pernelyg griežtai laikantis dietų galima susirgti sunkiomis ligomis - anoreksija ir bulimija.

Sakoma, kad grožis reikalauja aukų, tačiau viskas turi ribas. Pernelyg griežtai laikantis dietų galima susirgti sunkiomis ligomis - anoreksija ir bulimija. Vis daugiau dėmesio šioms ligoms skiria spauda ir televizija: ligų atvejų vis daugėja, o padariniai gali būti labai liūdni. 5-18 proc. ligonių miršta, 40 proc. atvejų liga tampa chroniška. Šiame straipsnyje rasite ligų diagnostikos kriterijus, keletą patarimų ligonių artimiesiems, trumpai apžvelgsime gydymo principus.
Kas yra anoreksija?
Anoreksija susergama tuomet, kai žmogus linkęs drastiškai atsisakyti maisto. Mitybos apribojimų imasi pats žmogus. Itin vengiama riebaus, kaloringo maisto. Per dieną stengiamasi gauti ne daugiau kaip 500 kcal. Sutrikimą pats žmogus suvokia ir slepia nuo aplinkinių. Anorektikai slepia maistą įvairiose vietose, valgymo metu daug laiko skiria manipuliacijoms maistu. Baimė sustorėti verčia slėpti simptomus ir vengti gydymo. Sergantys žmonės dažnai žiūri į veidrodį ir skundžiasi aplinkiniams, kad yra per stori. Anorektikai dažniausiai liesi, dėvintys laisvus drabužius. Jie nesugeba nustatyti, kokios pasekmės jų laukia, ir ypač neigia faktą, kad badavimas kenkia sveikatai. Anorektikai teigia, kad viskas gerai, nesvarbu, kaip jie jaučiasi. Jie linkę izoliuotis ir nuolat kontroliuoti. Dažnai šių žmonių mėgiama veikla tampa kulinarinių receptų kolekcionavimas, gaminimas

Kas yra "anorexia nervosa"
Tiesiogiai išvertus "anorexia" - apetito nebuvimas. Tai neteisingas ligos apibūdinimas, nes dažnai sutrinka ne apetitas, o mityba. Žodis "nervosa" rodo, kad sutrikimo priežastis yra susijusi su centrine nervų sistema.

Sergant anoreksija mažėja svoris (dėl pernelyg stropaus dietų laikymosi). Daugeliu atvejų taip atsitinka dėl merginų ar moterų, o kartais ir vaikinų bei vyrų noro sulieknėti, baimės nutukti. Anoreksikai, nepaisant jų svorio, mano esantys nutukę. Dažnai jie nesupranta, kad jau pakankamai sumažino svorį, ir vis tiek mano, jog dar yra nutukę. Anoreksikai siekia tobulybės ir kelia savo kūnui labai didelius reikalavimus. Jie...