Anglijos etiketas

Etikos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 54 KB
5 puslapiai

Anglijos svente referatas. Anglijos svente referatas.

Turinys
ŠALIS 2
POLITIKA IR VALDŽIA 4
BERDRAVIMO BŪDAI 5
INDIVIDUALI ERDVĖ 6
DOVANOS 7
VERSLO ETIKETAS 8
APRANGA 10
NAUDOTA LITERATŪRA 11

Šalis

Įvairūs faktai apie Didžiąją Britaniją

Anglija - Didžiosios Britanijos didžiausioji sudėtinė dalis (dažnai tuo vardu vadinama visa D. Britanija). Užima D.Britanijos salos centrinę ir pietinę dalį.
Oficialus pavadinimas-Jungtinė Didžiosios Britanijos ir šiaurės Airijos karalystė.

Plotas-244 820 km2
Sostinė ir didžiausias miestas – Londonas
Gyventojai (1999m)-59 113 439
Kalba – anglų
Valiuta – Svaras sterlingas £
Valdymo forma – Konstitucinė karalystė
Priklauso Europos sąjungai

Jungtinė Didžiosios Britanijos ir šiaurės Airijos Karalystė įkurta 1801 m Pietinį šalies krantą nuo Vakarų Europos skiria Lamanšas, o rytinę pakrantę — šiaurės jūra. šiaurinius ir vakarinius krantus skalauja Atlanto vandenynas. Vietovei būdingos raižytos kalvos ir neaukšti kalnai lygiagrečiai su plokščiomis lygumomis. Krantas labai vingiuotas, todėl krašte nėra vietos, nutolusios nuo jūros daugiau kaip 75 mylias.

Politinis ir administracinis pasiskirstymas atsispindi nacionalinėje Britanijos vėliavoje: joje vaizduojami raudonas Anglijos šv. Jurgio, raudonas Airijos ir baltas,škotijos šv. Andriaus kryžius mėlyname fone . Velsas yra kunigaikštystė, išlaikiusi šiek tiek nacionalinės nepriklausomybės bruožų.

Klimatas
Britanija – drėgna, skendinti rūkuose vidutinių platumų klimato šiaurės jūros sala. Oro temperatūra
čia retai nukrinta iki užšalimo taško ir retai pakyla per 80" pagal Farenheito skalę.


Neformalios šventės
Karalienės gimtadienis (švenčiamas antrą birželio šeštadienį). Tą dieną Londone organizuojamas iškilmingas paradas su daugybę arklių ir visomis regalijomis.

Atminties diena (arčiausias lapkričio mėn. 11 d. sekmadienis). ši diena skirta 1918 ir 1945 m. karo pabaigai paminėti.

Motinos sekmadienis — motinų pagerbimo diena. švenčiama anksti pavasarį.

Kalba
Britų anglų kalba, kaip ir šalies karališkosios ištakos, yra germanų kilmės. Anglų kalbos formavimuisi didelę įtaką turėjo keltų, skandinavų, anglosaksų, lotynų kalbos,ypač normanų, kurią vartojo skandinavų gentis. Mūsų dienomis anglų kalba tapo tarptautinio bendravimo kalba mokslo, verslo bei technologijos srityse. Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos karalystėje nuo seno kalbama keliomis kalbomis. Pagrindinė kalba – anglų. Apie 26% Velso gyventojų kalba vietiniu velso dialektu, apie 60000 Škotijos gyventojų kalba škotiška gelų...