Andrius mamontovas

Muzikos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 31 KB
1 puslapis

ANDRIUS MAMONTOVAS (gyvas klasikas)

Gimė 1967m rugpjūčio 23 d. Vilniuje.

1983m su keliais Antakalnio (tuo metu 18-osios) vidurinės mokyklos draugais ANDRIUS MAMONTOVAS sukūrė grupę FOJE, kuri po koncertų studentų festivaliuose ir vėliau atliktų kūrinių su žymiomis rusų grupėmis prestižiniame festivalyje LITHUANICA, 1986m. tapo viena populiariausių grupių Lietuvoje. FOJE buvo pakviesta dalyvauti kultiniame muzikiniame filme “Kažkas atsitiko” ir po to grupė tapo absoliučiomis “žvaigždėmis”.
ANDRIUS MAMONTOVAS buvo dainininkas, gitaristas, dainų tekstų autorius, kompozitorius ir grupės lyderis.


1986 – 1988m. ANDRIAUS MAMONTOVO tarnavimo sovietų armijoje metais, jis buvo pakviestas dalyvauti kaip aktorius filme “Parodų rūmai”.
Tarp 1988 – 1997m. su savo grupe ANDRIUS MAMONTOVAS įrašė 117 dainų, išleido 14 albumų ir išvažinėjo Lietuvą, Lenkiją, Vokietiją, Prancūziją, Angliją, Švediją, Čekiją, Bulgariją, JAV (1990 ir 1991), Kanadą. Pati pirma grupės FOJE daina buvo “Paveixlas”, tačiau jos niekaip nepavyko išleisti. Dabar ją yra planuojama išleisti paskutiniame geriausių FOJE dainų albume “Best Of Foje”.
FOJE laimėjo visus įmanomus muzikinius apdovanojimus Lietuvoje, tokius kaip: “geriausia grupė”, “metų kompozitorius”, “geriausias albumas”, “geriausias video klipas” ir t.t.


1991m., paskutinėmis sovietų sąjungos...