Andriaus mamontovo muzikinė veikla

Muzikos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 50 KB
4 puslapiai

Referatas apie muzikos grupe. Referatas apie muzikos grupe.

ĮVADAS
Andrius Mamontovas (gimė 1967 metų rugpjūčio 23 d. Vilniuje) - neeilinė asmenybė. Kai kas jį prisimena iš savo jaunystės, jei ne kaip dainininką, kuris dainavo „Laužo šviesą“, tai tada kaip legendinės Foje lyderį. Kitiems jis asocijuojasi su paskutiniu „Foje“ koncertu Vingio parke. Dar kiti - klausosi jo muzikos, šoka koncertuose, ir dievina tik jį. Andrius Mamontovas vadinamas visų laikų populiariausiu Lietuvos dainininku. 1984-1997 m. populiariausios Lietuvos grupės "Foje" lyderis, muzikos ir žodžių autorius, su šia grupe išleidęs per 10 populiarių albumų.
Medžiagos apie šią vieną garsiausių Lietuvoje asmenybių ne taip jau ir gausu. Daugiausia informacijos pateikia oficialios ir neoficialios A. Mamontovo gerbėjų interneto svetainės, kuriomis ir teko daugiausiai remtis.


1. ANDRIAUS MAMONTOVO MUZIKINĖ VEIKLA
1. 1. A. MAMONTOVAS – „FOJE“ LYDERIS
1983-jųjų metų rudenį Andrius Mamontovas (vokalas, mušamieji), Arnoldas Lukošius (klavišiniai) ir Darius Tarasevičius (boso gitara) Vilniaus 18-oje vidurinėje mokykloje (dabar Antakalnio vidurinė) įkuria grupę "Sunki muzika". Po kelių mėnesių prie grupės prisijungė Algis Kriščiūnas (mušamieji), todėl Andrius Mamontovas paliko būgnus ir į rankas paėmė gitarą. Praėjus vos metams "Sunki muzika", pervadinta į FOJE, dažniausiai koncertavo kitose Vilniaus mokyklose bei studentų šventėse. Grupės repertuare atsiranda vėliau išgarsėjusios dainos: "Kitoks pasaulis", "Liūdesys", "Krantas" ir "Vaikystės stogas". 1985 m. FOJE įrašo savo dainas Vilniaus plokštelių studijoje. FOJE repetuoja Vilniaus inžinierinio statybos instituto patalpose ir koncertuoja studentų šventėse. 1986 m. pradžioje prie grupės prisijungia Darius Burokas (boso gitara) ir Romas Rainys tampa solo gitaristu. Grupė įrašo tris labai svarbias savo biografijos dainas: "Distancija", "Saugok vaikystę" ir "Laužo šviesa". Vilniuje įvykęs festivalis "Lituanica-86" atveria grupei duris į populiarumą. Po sėkmingo ir visų pastebėto pasirodymo FOJE sulaukia kvietimo nusifilmuoti muzikiniame Lietuvos kino studijos filme "Kažkas atsitiko". Andrius Mamontovas išeina į kariuomenę, tačiau tai nesutrukdo grupės lyderiui kelioms dienoms ištrūkti į Vilnių ir kartu su kitais FOJE nariais pasirodyti Vilniaus Kalnų parke specialiai filmavimui surengtame koncerte, į kurį susirenka iki tol Lietuvos roko koncertuose nematytas žiūrovų skaičius (apie 20 000). 1987 m. įvyksta filmo "Kažkas atsitiko" premjera, kuri sutraukia minias žmonių į visus Lietuvoje tuo metu veikiančius kinoteatrus. Daina "Laužo šviesa" tampa jaunimo himnu, o grupės muzika akimirksniu tampa super populiari visuose vakarėliuose ir...