Anabolinių steroidų ir psichotropinių medžiagų poveikis organizmui

Referatas
 5
Microsoft Word 58 KB
6 puslapiai

Anaboliniai steroidai referatas. Anaboliniai steroidai referatas. Anaboliniai preparatai katalogas. Anaboliniai preparatai katalogas.

Anaboliniai steroidai

Truputis istorijos
Anaboliniai steroidai buvo pradėti vartoti neseniai. Juos dažniausiai vartoja kultūristai ir sportininkai. Steroidai yra sintetiniai preparatai skirti testosteronui pakeisti. Testosteronas- vyriškas lytinis hormonas, nuo kurio kiekio priklauso lytinis pajėgumas ir raumenų išsivystimas. Anaboliniai steroidai yra vartojami jėgai ir raumenų masei didinti. "Anabolinis" reiškia "didinantis". Daugelis sportininku teigia, kad steroidai leidžia ištverti sunkias treniruotes, greitai atsigauti po traumų. Dėl steroidų vartojimo yra nukentėję daug sportininkų dalyvavusių olimpiadose. Sportininkams yra uždrausta vartoti steroidus. Sportininkai prieš olimpiadas yra atsitiktinai tikrinami t.y. tikrinamas jų šlapimas. Šlapime steroidai yra aptinkami ir po pusės metų. Jei sportininko šlapime aptinkami steroidai, jis yra 2 metam pašalinamas iš varžybų. Anksčiau steroidus skirdavo žmonėm po įvairių raumenų traumų, kad jie greičiau sugytų. Nuo 1992m. Švedijoje uždrausti anaboliniai steroidai bei jų atmainos. Asmenys Švedijoje pažeidę įstatymą baudžiami piniginėmis baudomis arba laisvės atėmimu iki 2m.

Išvaizda
Steroidai yra parduodami tablečių, ampulių ir kapsulių formomis. Dažniausiai yra vartojamas metandrostenolas. Jis yra parduodamas apvalių, rusvų tablečių forma, kurios turi 5mg. metandrostenolio. Dažniausiai ant jų pakuotes būna rusiškas pavadinimas.

Vartojimas
Įvairus steroidai yra vartojami įvairiais ciklais. Pvz.: geriama 4 savaites, po to daroma keliu savaicių pertrauka.

Poveikis
Vartojant steroidus ir sportuojant žmogui stipriai pradeda augti raumenų masė. Jis įgauna daugiau jėgos, agresyvumo, greičiau atsigauna po traumų. Didesnė raumenų masė suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Vyrams gali padidėti lytinis potraukis

Šalutinis dopingo poveikis
Nusiminimas. Vartojant anabolinius steroidus dažnai kenčiama nuo depresijos, abstinencijos, nemigos.
Išbėrimai. Nuo anabolinių steroidų vartojimo gali išberti odą arba paūmėti kitos odos ligos.
Kepenų augliai. Visi, kurie vartoja anabolinius steroidus, kenkia savo kepenims. Tų, kurie ilgai vartoja dopingą, kepenyse susidaro kraujingų cistų. Pagausėja auglių bei piktybinių kepenų navikų.
Augimo nesklandumai. Anaboliniai steroidai veikia augimo zonas. Todėl dar nesubrendę paaugliai gali nustoti augę.
Alergija, diabetas ir pan. Piktnaudžiaujant prieaugio hormonais gali pasitaikyti ir kitoks šalutinis poveikis, pvz., alerginės reakcijos, panašios į alergines diabeto reakcijas. Vartojamas ypač dideliais kiekiais jis gali sukelti akromegaliją (nenormaliai išauga rankos, pėdos, smakras ir...