Alžyro australijos didžiosios britanijos Lietuvos ir prancūzijos demografiniai rodikliai

Referatas
 5
Microsoft Word 56 KB
5 puslapiai

TURINYS

ĮVADAS 3
GYVENTOJŲ SKAIČIAUS KAITA 5
GIMSTAMUMAS, MIRTINGUMAS IR NATŪRALUS GYVENTOJŲ PRIEAUGIS 8
GYVENTOJŲ AMŽIAUS PIRAMIDĖS 11
GYVENIMO LYGIO INDEKSAS 18
IŠVADOS 19
NAUDOTA LITERATŪRA: 20

ĮVADAS

Savo darbe „Alžyro, Australijos, Didžiosios Britanijos, Lietuvos ir Prancūzijos demografiniai rodikliai“ analizuosime šių šalių gyventojų skaičiaus kaitą, gimstamumą, mirtingumą, natūralųjį prieaugį, 2000, 2025, 2050 m. gyventojų amžiaus piramides, gyvenimo lygio indeksą. Trumpai apibūdinsime kiekvieną valstybę.

ALŽYRAS. Per 80% Alžyro yra Sacharos dykumoje. Daugiausia eksportuoja naftą ir gamtines dujas, atrastas šioje šalyje. Tai respublika, nepriklausomybe nuo Didžiosios Britanijos atgavusi 1962 m. sostinė – Alžyras, piniginis vienetas – Alžyro dinaras, valstybinė kalba arabų, pagrindinė religija – musulmonų suitų (99%).
Alžyras suskirstytas į 44 vilajas.
Narystė tarptautinėse organizacijose: JT 1962 m., Arabų lyga 1945m., Afrikos vienybės organizacija 1963 m., Arabų Magribo sąjunga 1989 m., OPEC 1960 m., OAPEC 1968 m.
AUSTRALIJA – didžiausias pasaulio žemynas, bet šeštoji pagal dydį valstybė. Didžioji jos dalis yra sausrų išdegintos ir retai gyvenamos žemės. Tai turtingas kraštas, turintis savitą gyvenimo būdą. Australija yra konstitucinė monarchija, valdanti Achmore‘o ir Cartier salas, Kalėdų salą, Kokosų salas, Australijos teritoriją Antarktidoje, Heardo ir McDonaldo salas. Sostinė – Kanbera. Piniginis vienetas – Australijos doleris, valstybinė kalba – anglų, o pagrindinės religijos: krikščionys (iš jų daugiausia Romos katalikų 38%) ir anglikonai (31%).
Administracinis suskirstymas: 6 valstijos (Kvynslandas, Naujasis Pietų Velsas, Rytų Australija, Tasmanija, Pietų Australija, Viktorija) ir trys teritorijos (Australijos sostinės, Šiaurės ir Jervino įlankos).
Narystė tarptautinėse organizacijose: APEC 1989 m., Tautų Sandraugos bei kelių regioninių gynybos organizacijų narė.
DIDŽIĄJĄ BRITANIJĄ, kitaip Jungtinę Karalystę, sudaro Anglija, Velsas, Škotija ir Šiaurės Airija. Sostinė Londonas turi beveik 7 mln. gyventojų ir yra politinis bei finansinis šalies centras. Tai konstitucinė monarchija, valdanti Angiliją, Bermudą, Britanijos teritoriją Antarktidoje, Pitkerno salas, Šv. Eleną, Pietų Džordžiją ir Pietų Sandvičo salas, Britanijos teritoriją Indijos vandenyne, Tekso ir Kaikoso salas. Piniginis vienetas – svaras sterlingų, valstybinė kalba anglų, pagrindinės religijos: protestantizmas (51%) ir katalikybė (9%).
Administracinis suskirstymas: 4 istorinės geografinės šalys: Anglija, Škotija, Velsas ir Šiaurės...