Alkoholizmo šeimoje problema ir jo poveikis vaikams

Referatas
 5
Microsoft Word 78 KB
9 puslapiai

Vaiku alkoholizmas referatai. Vaiku alkoholizmas referatai.

ALKOHOLIZMO ŠEIMOJE PROBLEMA IR JO POVEIKIS VAIKAMS

Planas

1. Įžanga
2. Kas yra alkoholizmas?
3. Alkoholikų tėvų vaikai – genų paveldimumo spąstuose.
4. “Aš esu alkoholiko vaikas”.
5. Serganti šeima
6. Pagalba sergančiai šeimai
7. Išvados

ĮŽANGA

Vaikystė ir paauglystė – tai žmogaus asmenybės, jo gyvenimo nuostatų, santykių su aplinka formavimosi tarpsnis, žinių ir esminių moralinių bei etinių įgūdžių kaupimo metas. Vaikas nuolat formuojasi, o alkoholis, kaip žiauriausias nuodas pažeidžia visa, kas geriausia, tauriausia yra žmoguje, ir palieka tik tai, kas primityviausia ir negarbinga. Kai svaigalus geria suaugę žmonės, griaunamos visuomenės dorovės, moralės normos. Tuo tarpu į kiekvieną vaikų skatinimą gerti svaigalus, net netiesioginį, ar tai būtų šeimoje, kine, per vakarus ar televizijos laidose, reikia žiūrėti kaip į sunkų nusikaltimą prieš žmoniją ir jos ateitį.
Geriantys tėvai iš vaikų vagia vaikystę ir jaunystę, pažinimo ir atradimų džiaugsmą, turiningo gyvenimo laimę. Labai dažnai dėl tėvų girtavimo vaikai gimsta su sunkesniais psichiniais sutrikimais ir visą gyvenimą būna našta tiek tėvams, tiek visuomenei.

KAS YRA ALKOHOLIZMAS?
Alkoholizmas lyg replėmis laiko žmoniją nuo žilos senovės ir iš jos renka pasibaisėtiną duoklę, prarydamas jaunystę, ardydamas jėgas, slopindamas energiją, žudydamas geriausią žmonių giminės žiedą. Šią ligą diagnozuoti labai sunku. Būtina išsamiai išsiaiškinti kiekvieną atvejį, įtariamam šia liga pateikti daug papildomų klausimų.
Ypač sunku alkoholizmą diagnozuoti pradinėje stadijoje. Retai išgeriantis žmogus gal ir nesusirgs alkoholizmu. Gal nesusirgs ir tas, kuris geria dažnai, bet nepraranda orientacijos, sugrįžta sąmoningas į namus. Nei išgeriamo alkoholio kiekis, nei girtavimo dažnumas nėra požymis, leidžiantis padaryti išvadą apie alkoholizmo ligos buvimą ar nebuvimą. Žodžiai „geria kaip visi, -per šventes" visiškai netenka diagnostinės prasmės, nes žmonės neturi tikslinių kriterijų, nusakančių „saikingą gėrimą". Alkoholikas negali žinoti, ar jis nusižengia normai ar ne, kadangi nieko nežino, koks yra tos „normos" kriterijus.
Diagnozuoti alkoholizmą sunku ir gydytojui (žinoma, išskyrus sunkius ar toli pažengusius ligos atvejus). Trumpų alkoholizmo apibrėžimų esama daug, bet praktika rodo, kad diagnozei nustatyti vien tik požymių neužtenka - būtina atsižvelgti į ligos esminius simptomus.
Narkologijos specialistų teigimu, „chroniškas alkoholizmas (sinonimai: alkoholinė liga, alkoholinė toksikomanija) - toksikomanijos forma kuriai būdingas aistringas...