Alkoholizmo paplitimas literatūroje

Chemijos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 36 KB
2 puslapiai

Alkoholis sutinkamas įvairioje literatūroje, pradedant nuo spaudos, baigiant enciklopedijomis.
Jis neaplenkia ir mokslinių leidinių. Aprašomas kaip narkotinė medžiaga, kurios papiknaudžiavus galima susilaukti nemalonumų. Vienas iš tokių mokslinių leidinių yra "Šeimos daktaras". Jame aprašoma pirmieji alkoholizmo simptomai, šeimos santykiai esant šeimoje alkoholikų, pagalbos, nuorodos. Daugelis straipsnių su patarimais ieškant pagalbos, sveikstančiajam nuo alkoholizmo. Alkoholizmas opus dalykas todel spauda jo nepamiršta.
Alkoholis literatūroje toks pat įprastas dalykas, kaip ir gyvenime. Nuo pat pirmosios pasaulyje knygos išleidimo iki šių dienų pasikeitė ne vienas literatūros stilius, bet alkoholio vieta literatūros kūriniuose neliko tuščia - jis ir dabar yra beveik kiekvienos knygos puslapiuose, nesvarbu ar tai būtu nuotykių romanas, ar istorinis kūrinys, ar mokyklinis kūrinys. Periodiniuose leidiniuose ar laikraščiuose apie alkoholį rašoma ne mažiau, negu apie politiką. Kriminalinėse kronikose aprašomi įvykiai, nusikaltimai, kurių priežastis - alkoholio vartojimas. Tokių straipsnių pasitaiko įvairiuose leidiniuose, kaip "Akistata" ir t.t . O "Lietuvos ryto" dienraštis penktadieniais išleidžia straipsnius apie alkoholinius gėrimus, čia galima sužinoti apie jų gaminimo, išlaikymo, degustavimo paslaptis. Aprašomos tradicijos, vykę alkoholinių gėrimų festivaliai.
Įdomybių skyreliuose skelbiamos sensacingos naujienos apie alkoholį, jo vartojimą ir poveikį žmogaus organizmui, pateikiami naujausi mokslinių ir medicininių tyrimų rezultatai. Citata iš "Lietuvos ryto": "Kaip nustatė Didžiosios Britanijos mokslininkai per metus išgerdami vidutiniškai po 100 litrų alaus, vyriškiai su tankiais ūsais gali vėjais išmesti iki 27 svarų sterlingų(daugiau kaip172 litus)… Didžiojoje Britanojoje kasmet "per barzdą nuvarva" 162719 didelių bokalų alaus".
Grožinėje...