Alkoholizmas Lietuvoje

Medicinos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 51 KB
4 puslapiai

TURINYS


Turinys2
Įvadas3
Kaimo bendruomenės aprašymas4
Priemonės siekiant sumažinti alkoholizmą4
Veiksmai mažinant polinkį į alkoholį8
ĮVADAS

Alkoholizmas – psichikos liga, kuria serga piktnaudžiaują alkoholiu asmenys, pasireiškianti asmens fizinės ir psichinės priklausomybės nuo alkoholio sindromu bei turinti kitų neigiamų medicininių ir socialinių pasekmių (Medicinos enciklopedija, I tomas. – Vilnius, 1991, p.38).
Šiais laikais alkoholizmas Lietuvoje plinta tarsi epidemija. Buvo atlikti sociologiniai tyrimai, kurių duomenimis, 1994 m. pabaigoje žmonių sergančių alkoholizmu, buvo 71,7 tūkst. Vartoti alkoholį ir sirgti alkoholizmu tai yra du skirtingi dalykai. Šiuolaikinis mokslas sako, kad kas aštuntas dešimtas žmogus Lietuvoje serga lėtiniu alkoholizmu. Jeigu įvertinsime tai, jog mūsų šalis nedidelė, tai šie skaičiai gana įspūdingi.
Alkoholizmas - tai lėtinė liga, kurią sukelia dažnas alkoholio vartojimas. Reiškiasi liguistu potraukiu alkoholiui. Sergant alkoholizmu gali atsirasti psichozė, o dėl alkoholio skilimo produktų poveikio - sutrikti kepenų funkcija. Pamažu gali vystytis alkoholinė degradacija. ( www.sveikata.lt )
Pagrindinis veiksnys yra pats alkoholis, tačiau nemažiau svarbūs ir kiti faktoriai. Manoma, kad alkoholis aktyvina smegenų sritis, atsakingas už malonumą, išsekina galvos smegenų cheminių medžiagų atsargas, sutrikdo medžiagų apykaitą, ilgainiui normalus organizmo funkcionavimas be alkoholio tampa neįmanomas. Svarbūs genetiniai faktoriai, nustatyta, kad sergančių alkoholizmu giminių tarpe šis susirgimas dažnesnis 7 kartus. Taip pat svarbūs tokie charakterio bruožai kaip uždarumas, egocentrizmas, nekantrumas, pernelyg didelis pasitikėjimas savimi, kt. Dažniau šia liga suserga melancholikai ir cholerikai. Neigiamą įtaką turi nedarbas, neužtikrintumas savo ateitimi, prasta materialinė padėtis, kai šeimoje girtaujama, nesirūpinama vaikais.

Strateginio plano uždaviniai:
1. Aptarti ankstyvą kovą su girtuoklyste
2. Pirminės prevencijos plėtra kaime
3. Antrinės prevencijos plėtra kaime
4. Tretinės prevencijos plėtra kaime
5. Visuomenės geranoriškumas padėti kovoti su alkoholikais kaime
Strateginio plano objektas – X bendruomenės žmonės, turintys problemų su alkoholiu.

KAIMO BENDRUOMENĖS APRAŠYMAS

Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Rytų bei Vidurio Europos valstybių, yra regionų ir bendruomenių, kurių socialinė padėtis gerokai prastesnė už bendrą šalies lygį. Vienas ryškiausių pavyzdžių – X kaimas Lietuvoje.
Ligi praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio vidurio X kaimas buvo niekuo neišsiskiriantis...