Alkoholizmas ir jo poveikis

 5
Microsoft Word 157 KB
21 puslapiai

Greta didžiausių žmonijos pasiekimų bei atradimų. Greta didžiausių žmonijos pasiekimų bei atradimų.

TURINYS

1. Įvadas2
2. Alkoholizmo samprata4
2.1. Alkoholizmo paplitimas6
2.2. Alkoholizmo epidemiologija9
2.3. Rizikingas alkoholio vartojimas10
3. Alkoholizmo priežastys12
3.1. Socialinės alkoholizmo priežastys13
3.2. Psichologinės alkoholizmo priežastys14
3.3. Genetinės alkoholizmo priežastys16
4. Priklausomybės alkoholiui vystymasis17
5. Žalingas alkoholio poveikis sveikatai20
5.1. Somatinei sveikatai20
5.2. Psichinei sveikatai23
5.3. Alkoholinė intoksikacija24
5.3.1. Patologinis girtumas25
5.3.2. Alkoholinis abstinencijos sindromas26
5.3.3. Alkoholinės psichozės26
6. Slaugymo įtaka alkoholizmu sergantiems pacientams, VĮ Kėdainių ligoninės psichiatriniame skyriuje28
6.1.Problemų sprendimo būdai31
6.2. Gydymas nuo lėtinio alkoholizmo31
7. Apibendrinimas

ĮVADAS

Greta didžiausių žmonijos pasiekimų bei atradimų, greta svaiginančių laimėjimų, grožio ir gėrio, visose visuomenėse egzistuoja didieji nuopoliai ir atradimai. Dažnai blogio ir gėrio pradai nugali visuotinį gėrį, pasiglemžia didžiųjų laimėjimų rezultatus ir visuomenė atsiduria ties praraja
Alkoholizmas – tai viena svarbiausių nūdienos socialinių, medicininių ir viena sunkiausiai sprendžiamų psichologinės bei psichoterapinės pagalbos nuo jo kenčiantiems žmonėms problemų.Alkoholio vartojimas yra mus supančios socialinės aplinkos elementas, susijęs su istorinėmis, kultūrinėmis tradicijomis, bei socialiniu gerbuviu.
Yra nemažai alkoholizmo apibrėžimų. Vieni mano, kad alkoholizmas- kai alkoholis pažeidžia fizinę sveikatą, sutrikdo asmeninių beisocialinių funkcijų atlikimą arba kai alkoholis pasidaro būtinas normaliam aktyvumui palaikyti.Kiti alkoholizmą priskiria asmenybės sutrikimams, kuriems būdinga fizinė bei psichologinė priklausomybė.
Girtuokliaujantis individas praranda galimybę našiai dirbti, prarasdami individualumą, praranda potencialias protines jėgas kūrybiniam savęs plėtojimui. Galiausiai tokiam individui lieka vienintelis tikslas- kaip įsigyti alkoholio ir suvartoti jį.
Taip visuomenė praranda žmogų, kaip individualią, sveiką asmenybę.Savaime suprantama prarandama darbo jėga, protiniai sugebėjimai. Plintant alkohlizmui, kaip reiškiniai, visuomenė susiduria su kitomis problemomis, kurioms pašalinti reikalingi didžiuliai visuomenės ištekliai.
Visi mes, vienaip ar kitaip, esame susidurę su žmonėmis, piktnaudžiaujančiais alkoholiu. Vienaip ar kitaip ši problema dažniausiai žmonėms kelia baimę, užuojautą, pyktį ir bejėgiškumą.
Turbūt neįmanoma išvardinti visų...