Alkoholizmas

Referatas
 5
Microsoft Word 90 KB
10 puslapiai

Alkoholizmas referatas. Alkoholizmas referatas. Alkoholizmo problema visuomeneje referatas. Alkoholizmo problema visuomeneje referatas.

ALKOHOLIZMAS

TURINYS

1. Įvadas2
2. Alkoholizmo atsiradimo priežastys:3
2.1. Socialinės alkoholizmo priežastys4
2.2. Psichologinės4
2.3. Socialinės aplinkos įtaka6
3. Priklausomybės vystimasis7
4. Fizinės ir psichologinės alkoholizmo pasekmės8
5. Pagalba sergantiems alkoholizmu:10
5.1. Stacionarus gydymas10
5.2. Psichoterapija11
5.3. Artimųjų palaikymas12
5.4. Anoniminiai alkoholikai13
6. Išvados ir pasiūlymai15
7. Literatūra16

1. ĮVADAS

Greta didžiausių žmonijos pasiekimų bei atradimų, greta svaiginančių laimėjimų, grožio ir gėrio, visose visuomenėse egzistuoja didieji nuopuoliai bei praradimai. Dažnai blogio ir gėrio pradai nugali visuotinį gėrį, pasiglemžia didžiųjų laimėjimų rezultatus ir visuomenė atsiduria ties praraja.
Alkoholizmas – tai viena svarbiausių nūdienos socialinių, medicininių ir viena sunkiausiai sprendžiamų psichologinės bei psichoterapinės pagalbos nuo jo kenčiantiems žmonėms problemų.
Yra nemažai alkoholizmo apibrėžimų. Vieni mano, kad alkoholizmas – kai alkoholis pažeidžia fizinę sveikatą, sutrikdo asmeninių bei socialinių funkcijų atlikimą arba kai alkoholis pasidaro būtinas normaliam aktyvumui palaikyti. Kiti alkoholizmą priskiria asmenybės sutrikimams, kuriems būdinga fizinė ir psichologinė priklausomybė.
Girtuokliaujantis individas praranda galimybę našiai dirbti, prarasdami individualumą, praranda potencialias protines jėgas kūrybiniam savęs plėtojimui. Galiausiai tokiam individui lieka vienintelis tikslas – kaip įsigyti alkoholio ir suvartoti jį.
Taip visuomenė praranda žmogų, kaip individualią, sveiką asmenybę. Savaime suprantama prarandama darbo jėga, protiniai sugebėjimai. Plintant alkoholizmui, kaip reiškiniui, visuomenė susiduria su kitomis problemomis, kurioms pašalinti reikalingi didžiuliai visuomenės ištekliai ( naujų struktūrų kūrimas, naujų lėšų investavimas ir pan).
Visi mes, vienaip ar kitaip, esame susidūrę su žmonėmis, piktnaudžiaujančiais alkoholiu, jeigu ne tiesiogiai savo namuose, tai per pažįstamus ar darbo kolektyve. Ši problema dažniausiai žmonėms kelia baimę užuojautą, pyktį ir bejėgiškumą.
Turbūt neįmanoma išvardinti visų negandų, kurios užklumpa visuomenę, visuomenės nariams pradėjus be saiko vartoti alkoholį. Galima paminėti tik pačias svarbiausias, dėl padidinto alkoholio vartojimo, visuomenėje atsirandančias problemas: padidėjęs visuomenės mirtingumas, išaugęs savižudybių skaičius, pablogėjusi bendra sveikatingumo būklė, augantis nusikalstamumas, didėjantis skyrybų skaičius, vaikų našlaičių taip pat vaikų, gimusių su fizine ir protine...