Alkoholis1

Medicinos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 134 KB
17 puslapiai

Vakarų pasaulyje jau kelis tūkstančius metų gyvenimas neatsiejamas nuo alkoholio – C2H5OH arba etilo alkoholio. Biblijoje apstu aprašymų apie ritualinį alkoholio vartojimą švenčių ar net ir kasdieniškesnėmis progomis.Žydų kultūra pažįsta alkoholį maždaug septynis tūkstančius metų. Kitos civilizacijos, kaip, pavyzdžiui, Amerikos indėnai ar inuitai*, vartoja alkoholį ne daugiau kaip keturis-penkis šimtus metų.
Alkoholis veikia žmonių nuotaiką.Štai kodėl jis geriamas per vestuves ar kitas šventes. Tai centrinės nervų sistemos slopintojas, leidžiantis žmonėms atsipalaiduoti, nesivaržyti, spontaniškiau elgtis. Šampanas taip visų mėgstamas, nes anglies dvideginis pagreitina alkoholio absorbciją organizme. Jis atpalaiduoja. Alkoholis vartojamas atsipalaidavimui, taip pat skandinti sielvartą.
Žmogus nežino kito tokio veiksmingo ir tokio mėgstamo bendravimo katalizatoriaus kaip alkoholis. Jo dėka užmezgama begalė meilės romanų. Pradedami vaikai, išlaisvinamas kūrybingumas, išreiškiami jausmai, pradedamos ir pabaigiamos derybos, sutvirtinama draugystė. Alkoholis atleidžia varžtus, išlaisvina.
Alkoholis taip pat paskatina agresyvumą, muštynes, neteisingus sprendimus, nelaimingus atsitikimus, smurtą, žmogžudystes ir savižudybes.
Manoma, jog alkoholio teikiami privalumai netgi atsveria jo neigiamybes. Taip, alkoholio vartojimas gali sukelti nepageidaujamų pasekmių, bet juk tokios pasekmės gali būti ir važiuojant automobiliu. Juk alkoholio vartojimas yra malonus, o važinėjimas automobiliu naudingas
Kai kas važiuodamas automobiliu susižeidžia arba sužeidžia kitus. Kai kas vartodamas alkoholį nukenčia arba nuo to kenčia kiti. Maža žmonių dalis neatlaiko alkoholio poveikio. Jie tampa nuo jo priklausomi. Tokia yra gyvenimo tikrovė visuomenėje, kur vartojamas alkoholis ir važinėjama automobiliais. Dauguma žmonių sugeba suvaldyti alkoholį ir automobilį. Tuomet manoma, jog nėra reikalo uždrausti alkoholį ar automobilius. Ir viena, ir antra naudinga.
Dauguma vairuotojų įsitikinę, jog jiems rimta avarija niekada neatsitiks. Dauguma išgeriančių žmonių įsitikinę, kad jie niekada nuo alkoholio nepriklausys. Tai visada atsitinka kam nors kitam.
Apskaičiuota, jog 10 - 15% išgeriančių žmonių atsiranda priklausomybė nuo alkoholio. Niekas negali pateikti tikslių skaičių. Manoma, jog mažiausiai 10 milijonų amerikiečių – 5 milijonai vyrų ir 5 milijonai moterų – iš bendro apie 100 milijonų išgeriančiųjų nepajėgia atsilaikyti prieš alkoholį ir skausmingai grumiasi su savo „nežymia alkoholio problema“. Kiti 70 – 80 milijonų amerikiečių – sutuoktiniai, vaikai, draugai ir bendradarbiai - kenčia netiesiogiai. Visada...