Alkoholis

Referatas
 5
Microsoft Word 30 KB
1 puslapis

Alkoholis referatas. Alkoholis referatas.

Užaugęs kiekvienas nori būti stiprios dvasios žmogumi, būti stiprus fiziškai. Svajoja apie kūrybą, darbą, atradimus ir įdomias keliones. Visi nori turėti įdomių ir ištikimų draugų.
Taigi svajojame apie ateitį – ji ir laukia mūsų, didelė ir turtinga.
Kelias į ateitį nebus lengvas. Reikia kaupti žinias, įgūdžius, ugdyti valią ir ryžtą. Pakeliui gali pasitaikyti ne vienas klystkelis, atsirasti pagundų, išmėginimų ir netikrų draugų. Tai – akmenys gyvenimo kelyje, kurie gali mus parklupdyti.
Alkoholinius gėrimus žmonija žino labai seniai. 8000 metų senumo degto molio lentelėse šumerai aprašė, kaip iš vaistų sulčių pasigaminti svaiginantį gėrimą. Žmonija labai seniai žino ir pragaištingą vyno dvasios darbą. Žino ne tik alkoholį, bet ir alkoholikus.
Apie ką pagalvojame, išgirdę žodį ,,alkoholis‘‘? Įsivaizduojame pavargėlį pamėlusiu, neskustu veidu, nudriskusiais drabužiais, valkataujantį gatvėse su buteliu rankoje ir kalbantį su savimi? Tokie žmonės iš tiesų sudaro tik nedidelę alkoholikų dalį. Alkoholikai priklauso patiems įvairiausiems visuomenės sluoksniams: tai gali būti lėktuvo pilotas, neurochirurgas, šventikas mėsininkas ar vairuotojas. Paprastai ši šeimos ,,gėda‘‘ yra kruopščiai slepiama, todėl galime tik spėlioti, kiek žmonių yra vienaip ar kitaip su tuo susidūrę. Tai dažna skyrybų, smurto šeimoje, autoįvykių, savižudybių ir žmogžudysčių...