Alkoholio vartojimas

Medicinos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 151 KB
20 puslapiai

TURINYS

ĮVADAS 3
1. Alkoholio atsiradimas 4
2. Kas tai yra alkoholis? 4
3. Pažintis su alkoholiu, priežastys 4
4. Alkoholio kenksmingumas, problemom 5
5. Alkoholizmas 6
6. Alkoholinė psichozė 8
7. Alkoholinis polineuritas 9
8. Alkoholio poveikis negimusiam organizmu 9
9. Kenčia vaikai 10
10. Alkoholis nesuderinamas su darbu ir sportu 10
11. Vaikinukų požiūris į išgeriančią panelę 11
12. Faktai 17
13. Požymiai, susiję su alkoholio koncentracija 18
14. Žmonių skirstymas pagaj alkoholio vartojimą 18
15. Alkoholio panaudojimas medicinoje 19
16. Naujas požiūris į alkoholį 19
17. Nauja hipotezė apie alkoholį 20
IŠVADOS 21
LITERATŪROS SĄRAŠAS 22

ĮVADAS

Alkoholio vartojimas seniai yra viena iš pačių didžiausių žmonijos problemų. Anksčiau gerti alkoholį buvo tik vyrų “privilegija”, dabar, kaip bebūtų skaudu, svaiginasi moterys ir net paaugliai. Dažnai nesusimąsto, kokį poveikį turi alkoholis jo organizmui, bet tik mato momentinius pakitimus - “apsinešimą”, apsvaigimą, “gerumo jausmą”. Tačiau nedaugelis susimąsto kokį iš pat pradžių nematomą, tačiau fatališką poveikį alkoholis daro jo organizmui, kad alkoholio vartojimas gali atsiliepti senatvėje, sutrumpinti jo gyvenimą. Sveikatai nepaprastai kenkia besaikis alkoholio vartojimas. Jis paaštrina daugelį visuomenės problemų, neblaivūs žmonės sukelia kas trečią eismo nelaimę, netinkamai elgiasi, daro nusikaltimus, meta šeimas ir dėl pašlijusios sveikatos nebegali normaliai dirbti.
Sunku atsikratyti įpročio rūkyti ir gerti, nes prie nikotino ir alkoholio priprantama. Rūkaliai, net nežinodami, kad patys sau didina pavojų susirgti ir per anksti numirti, dažnai nepajėgia atsispirti šiam įpročiui. Dauguma girtuoklių žino, jog besaikis gėrimas gali turėti nemalonių padarinių, tačiau arba jau priklausomi nuo alkoholio, arba vis dar nesuvokia, kaip, nuolat vartodami alkoholį, žaloja savo fizinę sveikatą ir psichiką. Vis dėlto piktnaudžiavimas tabaku ir alkoholiu, tvirtai apsisprendus ir kitiems padedant, gali būti sustabdytas.
Pagal atliktus tyrimus, 80 - 90% darbo drausmės pažeidimų padaroma dėl alkoholio.
Daugiau kaip 80% chuliganiškų veiksmų padaro neblaivūs paaugliai.

Alkoholio atsiradimas

Alkoholis nuo senų laikų vadinamas proto grobiku.
Dauguma žmonių mano, jog svaiginamieji gėrimai paplito tik pastaraisiais dešimtmečiais, kad net šio amžiaus pradžioje jų vartota labai mažai. Deja, apie svaiginamąsias alkoholinų gėrimų savybes žmonės sužinojo ne vėliau kaip 8000 m.pr.m.e. Pavyzdžiui žinomas keliautojas Mikluelio-Maklojus stebėjo Naujosios Gvinėjos...