Alkoholiniai gėrimai

Referatas
 5
Microsoft Word 81 KB
9 puslapiai

Referatas kokteiliai. Referatas konjakas. Alkoholiniai gerimai referatas. Referatas kokteiliai. Referatas konjakas. Alkoholiniai gerimai referatas.

TURINYS

1. Įvadas 2
2. Spiritas, 3
2.1 Spirito istorija 3
3. Degtinė 4
3.1 Žaliava 4
3.2 Technologinis procesas 4
3.3 Degtinės kokybės rodikliai 5
3.4 Degtinės asortimentas 6
4. Romas 7
4.1 Romo rūšys 7
4.2 Žaliava 7
5. Konjakas 8
5.1 Konjako gamybos technologija 8
6. Kalvadosas 11
7. Išvados ir rekomendacijos 12
8. Apibendrinimas 12
9. Literatūra 14

1 ĮVADAS

Gėrimus, kuriuose yra daugiau kaip l% etilo spirito (alkoholio), vadiname alkoholiniais. Alkoholiai yra angliavandenių dariniai.
Alkoholiniai gėrimai gaminami iš įvairios žaliavos ir skirtingais būdais, todėl yra nevienodo stiprumo, skonio ir aromato. Kai kurie gėrimai gaminami iš vynuogių, kitų vaisių ir uogų, medaus miežių salyklo, ryžių rauginimo būdu (vynas, midus, alus, sakė) kiti iš vyno ar raugintos melasos distiliavimo būdu (konjakas, kalvadosas, viskis, romas) arba maišant etilo spiritą su vandeniu morsais, užpilais, cukrumi, spirituotomis sultimis (degtinė, trauktinės, antpilai, likeriai), taip pat maišant etilo spiritą su nealkoholiniais skysčiais (kokteiliai, punšai).
Aš nusprendžiau rašyti šį darbą , nes noriu ištirti etilo spirito ( alkoholio ) gamybos technologiją, bei jo daromą žalą žmogaus organizmui. Mane labiausiai domina kokie alkoholiniai gėrimai daro didžiausią žalą žmogaus organizmui, todėl aš ir pasirinkau išanalizuoti stipriausius etilo spirito gaminius.

Tyrimo tikslas: ištirti etilo spirito gamybos technologiją, bei jo daromą įtaką žmogaus organizmui.

Tyrimo objektas: etilo spirito (alkoholio) gaminiai.

Uždaviniai:
1. Išanalizuoti etilo spirito (alkoholio) gamybos raidą;
2. Ištirti etilo spirito (alkoholio) kokybės reikalavimus;
3. Ištirti etilo spirito (alkoholio) rūšis ir technologiją;
4. Ištirti etilo spirito (alkoholio) klasifikaciją ir asortimentą
Tyrimo metodai Literatūros analizė, lyginimas;
Apibendrinimas
Mano tiriamasis darbas susideda iš keturiolika puslapių. Rašydamas šį darbą aš rėmiausi keturiais literatūros šaltiniais. Mano darbą sudaro trys dalys įskaitant išvadas bei naudotą literatūrą.

2.Stiprių alkoholinių gėrimų gamybos technologija

2.1 SPIRITAS

Spirito istorija. Kas sukūrė spiritą, būtiną degtinės gamybai, tikriausiai visiems laikams liks istorijos ūkuose. Šio atradimo nuopelnai priskiriami ir arabų šalių gyventojams, ir europiečiams. Žinoma, jog iš pradžių tiek spiritas, tiek iš jo pagaminta degtinė buvo vartojama kaip vaistai. Švediška degtinė Absolut net ir dabar pilama į XIX a. vaistinių naudotus butelius. Vėliau degtinė tapo populiariu, visomis...