Alfredas ir edvardas matas remeriai

Dailės referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 33 KB
1 puslapis

Kilminga ir sena Remerių (Römer) giminė paliko ryškų pėdsaką Lietuvos politiniame, visuomeniniame ir kultūriniame gyvenime. Remeriai garsėjo kaip patriotai, patyrę represijas, kalinti, tremti, netekę didžiosios dalies turtų. Šios giminės atstovai aktyviai reiškėsi Lietuvos ir Lenkijos visuomeniniame gyvenime, buvo daugelio įvairių organizacijų iniciatoriai ir nariai. Tačiau daugiausiai jie žinomi dėl meninių talentų. Jų muzikinė, literatūrinė kūryba, o svarbiausia - dailės kūriniai pranoko tradicinį aristokratijos dėmesį menams, kaip dvasinio tobulėjimo ir laisvalaikio praleidimo priemonei. Tai liudija koncertai, spaudoje publikuoti straipsniai, atsiminimai, parodose nuo pat XIX a. eksponuojami bei didelio populiarumo susilaukiantys dailės kūriniai.

Visos giminės pradininku laikomas Edvardas Jonas Remeris (1806 - 1878). Dailės pagrindus jis gavo dar iš tėvo, Vilniaus bajorų maršalkos Mykolo Juozo Remerio, vėliau studijavo Vilniaus universitete pas Joną Rustemą. Labiausiai Remerių giminę išgarsino Edvardo Jono sūnūs Alfredas ir Edvardas Matas Remeriai, tapę vienais žymiausių XIX a. Lietuvos dailininkų.

ALFREDAS REMERIS

A. Remeris, (1832 - 1897) pradines dailės žinias gavęs iš tėvo vėliau mokėsi pas žymius tų laikų Vilniaus dailininkus - Vincentą Dmachauską, Kanutą Rusecką ir Joną Zenkevičių. 1857 - 1859 m. jis keliavo po Europą, nuomavusi tapybos studijas Paryžiuje ir...