Alergenai

Medicinos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 32 KB
1 puslapis

Apie alergiją kalbama tikrai daug. Europoje nuo alerginių ligų kenčia 35 proc. žmonių. Oficialios Lietuvos statistikos nėra, tačiau sezoninis alerginis rinitas diagnozuotas 7 tūkst. gyventojų. Tai – nemaža socialinė, ekonominė ir medicininė problema. Nieko nuostabaus, nes gyvename įvairių teršalų kupinoje aplinkoje. Taigi didėja ir alergenų kiekis. Alergija vadinama šio amžiaus rykšte.
Alergijos sukėlėjai
Padidėjęs organizmo jautrumas vienai ar kelioms genetiškai svetimoms organizmui medžiagoms, vadinamas alergija. Dažnai tenka girdėti: „Aš negaliu valgyti riešutų…“, „Esu alergiškas žiedadulkėms“ ir pan. Alerginių ligų simptomai nėra malonūs, be to, atsižvelgiant į alergijos formą, žmogus turi keisti savo gyvenimo būdą, vengti alergenų ir saugoti savo sveikatą. Dažnai visų tų nemalonumų priežastis slypi kasdienėje buityje, namų aplinkoje. Alerginę reakciją sukelia ne visos į organizmą patekusios medžiagos. Vienus žmones, turinčius genetinį polinkį sirgti alerginėmis ligomis, įjautrina vieni alergenai, kitus – kiti. Toks alergiją sukeliančių medžiagų ar aplinkos veiksnių sąrašas gali būti labai ilgas.

Svarbiausi alergenai ir kiti alergiją sukeliantys veiksniai:
• inhaliuojamieji alergenai (namų dulkių erkės, pagalvių plunksnos, tarakonų, kačių, šunų alergenai, pelėsių sporos, žiedadulkės);
• maisto alergenai (pienas, žuvis, šokoladas,...