Akumuliatoriai

Chemijos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 46 KB
4 puslapiai

TURINYS
Įvadas 3
1. Akumuliatorių veikimo principas 4
2. Rūgštinis švino akumuliatorius 4
2.1. Akumuliatorių įkrovimas 5
2.2. Akumuliatorių iškrovimas 6
2.3. Sieros rūgšties konstanta 6
2.4. Akumuliatorių įtampa 6
2.5. Akumuliatorių talpa 7
3. Šarminių geležies ir nikelio, kadmio ir nikelio akumuliatoriai 7
3.1. Šarminiai kadmio – nikelio akumuliatoriai 8
3.1.1. Šarminio akumuliatoriaus įkrovimas 8
3.1.2. Šarminio akumuliatoriaus iškrovimas 8
3.2. Šarminiai geležies – nikelio akumuliatoriai 8
3.3. Šarminių akumuliatorių įtampa 9
4. Šarminis cinko ir sidabro akumuliatorius 9
4.1. Šarminio cinko ir sidabro akumuliatoriaus įtampa 9
Išvados 9
Literatūros sąrašas 10


ĮVADAS
Galvaniniam elementui veikiant, elektrodai ir tirpalas yra sunaudojami, todėl po tam tikro laiko juos tenka keisti naujais. Galvaniniuose elementuose vykstantys cheminiai procesai negrįžtami. Tačiau yra tokių šaltinių, kurių veikimas remiasi grįžtamaisiais cheminiais procesais. Tokie srovės šaltiniai yra vadinami akumuliatoriais.
Akumuliatoriai – tai antriniai cheminiai elektros srovės šaltiniai, kuriuose cheminių reakcijų energija paverčiama elektros energija.Akumuliatoriuose vykstančios oksidacijos ir redukcijos reakcijos yra grįžtamos: medžiagos, sunaudotos reakcijoje, duodančioje elektros energiją, yra vėl atstatomos, leidžiant pro iškrautą akumuliatorių elektros srovę iš pastovios elektros srovės šaltinio.
Akumuliatoriai labai plačiai vartojami įvairiausiems tikslams. Pavyzdžiui, jų baterijos tiekia srovę povandeninių laivų varikliams, plaukiant po vandeniu. Automobiliams ir kitoms transporto priemonėms – apšvietimui (kai automobilis stovi) ir varikliui paleisti (įsijungus varikliui, pradeda veikti elektros srovės generatorius, kuris ne tik tiekia automobiliui elektros srovę, bet ir paruošia (įkrauna) akumuliatorių), kai kuriems mikroelektronikos prietaisams (naudojami mažyčiai akumuliatoriai, iš išorės nesiskiriantys nuo vienkartinių elementų), įvairiausiems laboratoriniams matavimams.
Tada dabar truputi pažvelkime iš arčiau kokiu principu veikia akumuliatoriai, kuo jie skiriasi vienas nuo kito, kuom jie ypatingi.


1. AKUMULIATORIŲ VEIKIMO PRINCIPAS
Kad lengviau eitų įsivaizduoti akumuliatorių veikimo principą reikia įrengimo akumuliatoriaus veikimo principui demonstruoti (schemos).
Taigi, įpilkime į stiklinę sieros rūgšties tirpalo ir panardinkime jame du vienodus švininius elektrodus, kurių paviršių paprastai dengia švino oksidas. Įjunkime šį prietaisą į srovės šaltinio grandinę. Pasukę jungiklį k į padėtį a, leisime srovę pro tirpalą. Po kiek...