Akcijų varantai

 5
Microsoft Word 84 KB
9 puslapiai

Turinys
Įvadas 3
1. Varantų apibrėžimas 4
2. Varantų realizacijos kaina 6
2.1. Varantų kainos nustatymas 7
2.2. Spekuliacija akcijų kainomis ir jų varantais .10
3. Varantų pranašumai, rizika ir jų rinka .11
4. Obligacijos su akcijų varantais ir konvertuojamos obligacijos
palyginimas .13
Išvados .17
Literatūra .18

Įvadas

Kiekvienas iš mūsų kasdien naudojasi begale gėrybių ir paslaugų – maitindamasis, rengdamasis, rūpindamasis stogu virš galvos ar paprasčiausiai leisdamas laiką savo malonumui. Savaime suprantama, jos mums prieinamos, jei esame pasirengę už jas mokėti. Pajamų gavimo būdų yra įvairių, vienas iš jų yra investicijos.
Bet kuris finansų rinkos dalyvis siekia to paties tikslo – padidinti savo kapitalą. Tai pasiekiama gaunant palūkanas, dividendus už akcijas, indėlius ir kt Pasaulyje yra daug investavimo būdų: į akcijas, į indėlius, į draudimą, į nekilnojamąjį turtą – to pasirinkimas priklauso tik nuo investuotojo. Investuotojo natūralus noras – apsaugoti savo pinigus, t.y., savo investiciją.
Išvestinis vertybinis popierius - finansinis instrumentas, kurio charakteristikos ir vertė priklauso nuo pagrindinio instrumento ar turto (prekės, obligacijos, akcijos ar valiutos) charakteristikų bei vertės. Pasaulio vertybinių popierių biržose prekiaujama akcinių bendrovių akcijomis bei depozitoriumo pakvitavimais dėl akcijų, bendrovių, vyriausybių, savivaldos organų išleistais skolos vertybiniais popieriais, teisėmis, investicinių fondų akcijomis, išvestiniais vertybiniais popieriais (pvz., pasirinkimo sandoriai, ateities sandoriai, varantai) ir kitais instrumentais.
Varantas yra finansinė priemonė, kuri suteikia jo turėtojui teisę pirkti paprastąsias akcijas arba obligacijas už nustatytą kainą iki ilgalaikės pirkimo teisės varanto galiojimo termino pabaigos. Už ją galima atsiskaityti pristatant pačius vertybinius popierius arba sumokant jų vertę atitinkančią grynųjų pinigų sumą. Kartais varantas siūlomas kartu su vertybiniais popieriais kaip paskata pirkti.
Darbo tikslas. Taigi šiuo darbu apžvelgsiu akcijų varantus, jų kainos kitimą, spekuliaciją jais bei jų privalumus ir trūkumus lyginant su kitomis finansinėmis priemonėmis.

1. Varantų apibrėžimas

Akcijų varantas – tai sertifikatas, suteikiantis jo savininkui teisę įsigyti tam tikrą kiekį kompanijos akcijų už fiksuotą kainą. Ta teisė gali būti realizuojama nuo numatytos dienos.
Varantai panašūs į kolų aukcionus akcijoms. Kolų aukcionai suteikia jų savininkui teisę pagal jo nuožiūrą įsigyti tam tikrą kiekį akcijų nustatytą dieną (dienas) ateityje ( arba laikotarpyje tarp...