Akcijų rinka Lietuvoje

Referatas
 5
Microsoft Word 46 KB
3 puslapiai

Investavimas akciju rinkoje referatas. Investavimas akciju rinkoje referatas.

Kauno jėzuitų gimnazija

Ekonomikos referatas

Akcijų rinka lietuvoje

Darbą atliko: IIb klasės mokinys
Tikrino:mok.

Kaunas 2004

Pastaruosius dešimt metų pasaulinėse akcijų rinkose yra stebimas didelis akcijų kursų svyravimas. Galima stebėti kaip bendrovių akcijų kursai smarkiai keičiasi tai į vieną pusę, tai į kitą. Ženklūs akcijų kursų pasikeitimai skaičiuojami ne per metus ar mėnesius, o dienomis ar net valandomis. Vertybinių popierių rinkose darosi sunku dirbti finansų makleriams, analitikams ir investitoriams. Prognozuoti rinkas tampa sudėtinga. Spekuliavimas akcijomis aktyviose akcijų rinkose darosi labiau rizikingas, bet pelningesnis užsiėmimas.
Akcijų rinkų “demokratiškėjimas” paskatino daugiau žmonių domėtis akcijų rinkomis, jos teikiamomis galimybėmis. Ateinant į vertybinių popierių rinkas naujoms informacinėms technologijoms pats investavimo procesas techniniu požiūriu pasidarė supaprastėjęs ir nereikalaujantis didelių sąnaudų, bei gilių žinių. Nepaskutinį vaidmenį suvaidino už investavimo paslaugas mažėjantys komiso procentai. Tai leidžia platesniam ratui žmonių įeiti į akcijų rinką. Lietuvoje komiso dydis vidutiniškai siekia 0,8 - 2 proc. nuo sudaromo sandorio vertybinių popierių biržoje vertės.
Investavimas į vertybinius popierius kartais turi mados savybių. Tai ne kartą pasireiškė JAV, kurioje daugiau kaip pusė gyventojų savo laisvas lėšas investuoja į vertybinius popierius. Šiandien sunku tiksliai pasakyti kiek sąmoningų investuotojų yra Lietuvoje, nes daugumoje vyrauja valstybės “padaryti” akcininkai, t.y. sovietmečiu išdirbę įmonėse žmonės nepriklausomybės metais pagal vyriausybės nutarimus automatiškai gavę akcijų. Kaip taisyklė dauguma “padarytų” akcininkų yra garbaus amžiaus piliečiai, o jų turimos akcijos vos gyvuojančių ar bankrutuojančių bendrovių.
Informacijos perdavimo technologijos patobulėjo tiek, kad visi investitoriai atsidūrė vienodame gaunamų rinkos naujienų lygyje. Laikraščiai, radijas, televizija, internetas sparčiai orentuojasi į investitorių reikiamos informacijos pateikimą. Lietuvoje nei viena žiniasklaidos priemonė...