Aishilas drama

Muzikos konspektai
Konspektas
 5
Microsoft Word 34 KB
2 puslapiai

Eschilas prikaltasis prometejas. Eschilas " prikaltasis prometejas". Aishilas prikaltasis prometejas. Eschilas prikaltasis prometejas. Eschilas " prikaltasis prometejas". Aishilas prikaltasis prometejas.

AISCHILAS
Aischilas (arba Eschilas, 525-456 m. pr. m. e.; gr. Αισχυλος). Aischilas yra vadinamas tragedijos tėvu, nes suformavo tragediją kaip dramos veikalą, apvalydamas ją nuo lyrinių elementų. Jis vienas iš pirmųjų ir žymiausių graikų tragedijos kūrėjų, tarp kitų žymių tragedijos kūrėjų Sofoklio ir Euripido. Jis įvedė antrąjį aktorių ir orchestroje jau galėjo vykti veikiančiųjų asmenų dialogas. Vėliau, kūrė dramas trims aktoriams. Dramaturgas parašė apie 90 tragedijų, iš kurių iki mūsų laikų išliko tik 7. Žymiausia jo tragedija „Prikaltasis Prometėjas“. Kiti kūriniai „Persai“, „Orestėja“. 13 kartų tragikų varžybose jis buvo užėmęs pirmąją vietą. Aischilas dalyvavo visuose trijuose svarbiausiuose graikų karų su persais mūšiuose prie Maratono, Salamino, Platajų, gindamas tėvynės laisvę ir nepriklausomybę. Gyvenimo pabaigoje jis persikėlė į Siciliją ir buvo palaidotas Gelos mieste. Aischilas buvo tikras atėnietis ir svarbiausia savo pareiga laikė patr iotinę veiklą
Aischilo gyvenimas ir kūryba
Gyveno V a. pr. Kr. Eleusine, kilęs iš aristokratų šeimos. Kaip karys dalyvavo visuose pagrindiniuose graikų-persų mūšiuose. Vėliau Aischilas buvo priverstas vykti į Siciliją. Jo emigravimo priežastys nėra žinomos, galbūt tai galėjo lemti pralaimėjimas Sofokliui poetinėse varžybose, arba Eleusino misterijų paslapties išdavimas. Aischilas į teatrą įveda antrą aktorių, tuomet sumažėjo choro partijos ir išsiplėtė dialogas. Aischilas aprengė aktorius prabangiais drabužiais, panaudojo kaukes, koturnas ir įvairius kitus scenos reikmenis. Tokios tragedijos vietos kaip dievų pasirodymas ar uolų nuvertimas į požeminį pasaulį reikalavo naujų įrengimų, kurių iki Aischilo nebuvo. Į tragedijas Aischilas įvedė šokius ir pats kūrė jų figūras. Triloginis principas yra taipogi Aischilo įvesta naujovė.
DRAMA
Drama (gr. dráma...