Airija2

Referatas
 5
Microsoft Word 86 KB
10 puslapiai

Lietuvių Airijoje daugėja
Pastaruosius trejetą-penketą metų Airijos Respublika yra vienas populiariausių laikinosios lietuvių emigracijos maršrutų. Dar prieš keletą metų, Airijoje sutikti lietuvių buvo labai sunku. Šiandien lietuvišką kalbą išgirsti gatvėje galima vis dažniau. Lietuviai į smaragdinę salą atvyksta viliojami kylančios ir pasauliui atviros ekonomikos, palankaus airių požiūrio į užsieniečius darbuotojus, didesnės asmeninės laisės ir mažesnių mokesčių. Airijos pilietybę arba teisę apsigyventi Airijoje, lyginant su kitomis Europos šalimis, galima gauti gana lengvai. Per keletą metų Airijoje prieglobstį bei darbą rado tūkstančiai tautiečių. Neoficialios statistikos duomenimis šiuo metu Airijos Respublikoje galėtų būti apie 10-15 tūkst. lietuvių. Žinoma, tai nėra daug, tačiau, turint galvoje, kad Airija ir plotu, ir gyventojų skaičiumi beveik lygi Lietuvai, tai gana nemažai. Ypač sunku įvertinti, kiek yra nelegaliai atvažiavusių ir čia gyvenančių. Tokie žmonės stengiasi nepakliūti į akis ne tik policijai, bet ir savo tautiečiams. Kadangi absoliuti dauguma tautiečių gyvena išsibarstę po visą šalį bei dėl įvairių priežasčių nelabai noriai bendrauja, informacija apie gyvenimą svečioje šalyje yra labai padrika, epizodiška bei netiksli. Todėl mes, nors ir nebūdami tikrieji senbuviai (pragyvenome svetur 1-3 metus), pabandėme susisteminti surinką informaciją apie Airijos Respubliką.
Airių būdas
Airiai yra keltai. Keltai gyvena ir kitose Europos šalyse: Škotijoje, Velse, Bretanėje, Cornwallyje, Galicijoje ir Mano saloje. Jau vien keltiška kilmė juos gerokai išsiskiria iš daugumos kitų europiečių.
Airiai yra paprasti, gyvo temperamento, mėgstantys bendrauti žmonės. Airiai sveikinasi su nepažįstamais praeiviais gatvėse, įprasta žmogų užkalbinti net aludės tualete. Populiariausia tema, žinoma, yra futbolas. Nors ir mėgsta bendrauti, airiai labai vertina savo privatumą. Jie gali metų metus susitikinėti aludėje, bet negirdėtas dalykas, kad kas pasikviestų draugus į savo namus.
Politika airių nedomina. Airiai vangiai balsuoja rinkimuose ir referendumuose, todel dažnai referendume laimi aktyvesnės mažumą atstovaujančios jėgos. Ariams labiau patinka laiką leisti aludėse. Triukšmingesnės tik mažosios kraštutinių pažiūrų partijos, tokios kaip Socialistų partija ir nacionalsocialistinės krypties besilaikanti Sinn fein. Valdžią dalinasi dvi konservatorių partijos Fiana Fail („Likimo kariai“) ir Fine Gael („Šaunieji gėlai“), o kairiųjų valdžioje beveik nėra. Įdomu, kad Airija ir Portugalija vienu metu įstojo į Europos Sąjungą, turėdamos vienodai atsilikusį ūkį, tačiau...