Aids

Referatas
 5
Microsoft Word 76 KB
8 puslapiai

Referatas apie aids. Referatas apie aids. Referato ivadas pavyzdys apie aids. Referatu apie aids. Referatas aids. Aids referatas. Aids referatai. Referato ivadas pavyzdys apie aids.

AIDS - tai įgyto (akvizitinio) imuniteto deficito sindromas, paskutinė ŽIV infekcijos stadija. Ši liga pasireiškia daugeliu gyvybei pavojingų ligų arba sindromų. Nors sergantiems AIDS galima padėti vaistais, tačiau išgydyti kol kas neįmanoma, ir daugelis žmonių miršta, praėjus keliems metams nuo diagnozės patvirtinimo.

Žinomos kelios ŽIV infekcljos stadijos, iš kurių AIDS - paskutinė. Ankstyviausios stadijos ŽIV žmogui gali nesukelti jokių simptomų, išskyrus padidėjusius pažastų ir kirkšnių limfmazgius. Šiuo laikotarpiu žmogus, nors ir jaučiasi beveik sveikas, turėtų atvykti pas gydytoją.

Darbo objektas – AIDS

Darbo tikslas – išanalizuoti AIDS

Darbo uždaviniai:

• Išsiaiškinti AIDS sukėlėją,
• Jį išanalizuoti,
• Slaugytojo apsisaugojimasKas yra ŽIV/AIDS
Daugumai žmonių AIDS asocijuojasi su seksu, krauju, narkotikais ir mirtimi. Dėl netinkamos AIDS profilaktikos ir gydymo daugelyje šalių AIDS pradėjo plisti masiškai, kasmet nusinesdamas tūkstančius gyvybių. Šiandien AIDS jau ant pandemijos slenksčio.
ŽIV tai - žmogaus imunodeficito virusas, kuris yra mažesnis už bakteriją, gyvena tik žmogaus organizmo ląstelėse.
Įgytasis imunodeficito sindromas (AIDS) – tai pažengusi žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcijos forma, kurios metu žmogaus imuninė sistema palaipsniui sunaikinama ir įvyksta mirtis. Virusas gali būti perduotas lytiniu keliu, perpilant kraują, dalijantis švirkštais, motina jį gali perduoti kūdikiui nėštumo metu, gimdydama ir maitindama kūdikį krūtimi.
ŽIV/AIDS tapo viena iš baisiausių pandemijų žmonijos istorijoje. Pirmieji AIDS atvejai buvo nustatyti 1981 m. Nuo to laiko šiuo virusu užsikrėtė 60 mln. žmonių, o daugiau nei 20 mln. mirė. Labiausiai ŽIV virusui, kai jis perduodamas lytiniu keliu, imlios yra reprodukcinio amžiaus moterys. Tarp penkių milijonų kasmet naujai užsikrečiančių žmonių daugumą sudaro būtent šios moterys. Virusas pažeidžia imuninę sistemą, todėl aukos tampa beginklės prieš nervų degeneraciją, kai kurių tipų vėžį ir oportunistines infekcijas, pvz., tuberkuliozę ir pneumoniją.

Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) sandaros schema

Epidemiologai, savotiški "medicinos detektyvai", pagaliau susiprato sujungti atskirus vaizdo fragmentus. Kas sukėlė seniau taip retai pasitaikydavusius organizmo sutrikimus jauniems ir iki tol buvusiems sveikiems žmonėms? Visus susirgimų atvejus jungė dvi aplinkybės: visi pacientai buvo homoseksualistai, o jų ligos rodė didžiulį imuninės sistemos nepakankamumą.

Epidemiologai susidomėjo, kas skiria sergančius žmones nuo...