Agresija ir pyktis

Referatas
 5
Microsoft Word 56 KB
5 puslapiai

Agresija pyktis referatas. Agresija psichologijos referatas. Agresija pyktis referatas. Agresija psichologijos referatas.

I KURSAS

Psichologijos dalykas
EMOCIJŲ ĮVAIROVĖ: PYKTIS IR AGRESYVUMAS

Parengė:

Klaipėda, 2005

TURINYS:
Įvadas 4
Agresija 5
Sigmundo Freudo ir Konrado Lorenzo nuomonė 5
Agresijos psichologija 5
Nemalonūs įvykiai. 5
Mokymasis išreikšti ir slopinti agresiją. 6
Televizija ir agresyvumas. 6
Seksualinė agresija ir žiniasklaida. 7
Televizijos rodomas smurtas, pornografija ir visuomenė 7
Pyktis 8
Katarsis 8
Sublimacija 8
Analinis pyktis 8
Ką daryti su pykčiu? 9
Pykčio pripažinimas 9
Pykčio išreiškimas 9
Išvados 10
Literatūros sąrašas 11
ĮVADAS
Emocijos - ne paprastos reakcijos į žmones ar įvykius, tai sudėtingi jausmų ir minčių dariniai. Tokios emocijos, kaip alkis, išdidumas ar meilė, yra universalios, tačiau jos gimsta, yra išreiškiamos bei išgyvenamos skirtingai įvairiose visuomenėse. Pasak socialinių psichologų, emocinė patirtis susideda iš dviejų dalių: fiziologinio sužadinimo (stipriau plaka širdis, trūksta kvapo, jaučiamas silpnumas keliuose, ir t.t.) ir šios patirties interpretacijos, arba įvardinimo. Įvairios stiprios emocijos - tokios kaip baimė, pyktis ar meilė - fiziologiškai beveik nesiskiria viena nuo kitos. Tačiau pajutę fiziologinio sužadinimo simptomus, žmonės ima ieškoti jo paaiškinimo.
Mūsų gyvenimas – pripildytas įvairiausių jausmų ir emocijų. Pagrindinės, bazinės emocijos yra keturios: baimė, džiaugsmas, liūdesys ir pyktis. Jos tarpusavyje neretai susipina, juk vienu metu galime ir liūdėti ir bijoti. Kartais „susimaišo“ ir, atrodytų, prieštaringi jausmai – tarkim, džiaugsmas, kad atsikratėme varginusio bendravimo su partneriu, ir liūdesys dėl kadaise kartu išgyventų nepakartojamų akimirkų. Aišku, jaučiame ir daugiau jausmų, tačiau jie yra išvestiniai, t.y. – kyla iš bazinių arba yra išmokti iš aplinkos, pavyzdžiui, - pagarba, kaltė. Visgi dažniausiai susiduriame su jau minėtais keturiais jausmais, kurie ir patys skirstosi į smulkesnius, pavyzdžiui, - adekvatus pyktis, nes su tavim nesiskaito, ir įniršis be priežasties.
Emocijų reikia tam, kad pagal jų raišką galėtume pažinti kitą žmogų, suprasti, kas su juo darosi. Jei mūsų santykiai su kitais ėmė trikti, pagalvokime, gal savo jausmus reiškiame per stipriai? O gal taip juos slopiname, kad kiti negali mūsų suprasti? Emocijos ir tai, kaip jas rodome – tai lyg kelio ženklai tiems, kas mus supa, ir, žinoma, - mums patiems. Nėra gerų ir blogų emocijų, visos yra žmogui naudingos ir būtinos. Tačiau, galima sakyti, kad jaučiame teigiamus ir neigiamus jausmus. Svarbu, ar emocijos trukdo man pačiam ir aplinkiniams, ar ne....