Afrikos gyvūnija

Referatas
 5
Microsoft Word 36 KB
2 puslapiai

Strutis referatas. Afrikos referatas. Strutis referatas. Afrikos referatas.

Afrikinis dramblys – stambus straublys , žinduolis paplitęs Afrikoje. Tai stambiausias dabartinis sausumos žinduolis.Jis užauga iki 4 m. Aukščio ir sveria iki 7,5 t., turi didžiules ausis ir durklus kurie patinams užauga iki 3,5 m. Straublio gale yra dvi prieš priešais esančios į pirštą panašios išaugos, ausys didžiulės, nugara įlenkta; abi dramblių lytis turi galingas į viršų užlenktas iltis.

Liūtas – liūtas yra žinduolis, mėsėdis, dideliais nasrais ir ilga uodega. Katinų šeimos plėšrus žinduolis. Patinai išsiskiria savo karčiais, sveria iki 250 kg, patelės žymiai mažesnės, sveria iki 136 kg. Laisvėje liūtai išgyvena iki 10-14 metų, gyvena šeimomis - keletas giminystės ryšiais susijusių patelių su vaikais, bei vienas ar daugiau patinų. Pošeimės didžiosios katės – panteros.

Strutis – strutis yra didžiausias paukštis pasaulyje. Suaugę stručiai sveria 120-160 kg. Stručiai yra draugiškį ir smalsūs.Jie kile iš karšto ir sauso klimato kraštų, tačiau budami stiprios sveikatos, prisitaikė prie mūsų klimato. Lietuvoje jie yra auginami nuo 1998 m. Stručio aukštis iki viršugalvio 270 cm. , o masė 75-100 kg. Patelės ir patinai išore labai skiriasi. Patinas juodas su baltomis sparnų ir uodegos plunksnomis, kurias demonstruoja per tuoktuves. Patelė rudai pilka. Stručio kaklas ilgas ir plikas, galva maža, o kojos labai ilgos ir stiprios, turi po 2 pirštus. Sparnai trumpi, raktikauliai išnykę. Bėgdamas gali išvystyti 50 km/h greitį. Minta įvairiais augalais ir jų sėklomis. Kietą maistą sutrina skrandyje esantys praryti akmenys. Žarnynas labai ilgas. Patinai turi įtraukiamą kopuliacijos organą.
Flamingas - Tai vieninteliai paukščiai, kurie maitinasi filtruodami vandenį. Panėrę snapus į vandenį flamingai liežuviu varo vandenį į snapą ir jį košia per plyšius snape, taip surinkdami mažus augalus ir gyvūnus. Labai dideli paukščiai,...