Adrenalinas ir jo poveikis organizmui

Medicinos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 71 KB
8 puslapiai

Adrenalinas referatas. Adrenalinas rasinys. Adrenalino poveikis organizmui. Adrenalino poveikis. Adrenalinas referatas. Adrenalinas rasinys. Adrenalino poveikis organizmui. Adrenalino poveikis.

KLAIPĖDOS KOLEGIJA
SVEIKATOS FAKULTETAS
ODONTOLOGINĖS PRIEŽIŪROS KATEDRA

FARMAKOLOGIJA
REFERATAS

TEMA:


Darbą parašė
antro kurso studentė:
Marija Smolina

Darbą tikrinolektorė:
S.Dumčienė

Klaipėda, 2007

TURINYS

Įvadas 3-4p.
Darbo tikslas ir uždaviniai4p
Darbo metodika4p.
1.Adrenalinas 5p.
1.1. Adrenalino samprata5p.
1.2. Adrenalino struktūra ir fizikinės savybės5p.
1.3. Biosintezė 6p.
2. Adrenalinas farmakologijoje7p.
2.1. Epinefrinas 7p.
2.2.Epinefrinum( vaistas ) 7p
2.2.1.Apibūdinimas7p.
2.2.2.Jndikacijos 7p
2.2.3.Kontraindikacijos 8p
2.2.4.Dozavimas 8p
2.2.5 Nepageidaujamos reakcijos 9p
2.2.6. Neštumas9p
3.Adrenalinas ir noradrenalinas 10-11p
Išvados12p.
Literatūros sąrašas13p
Interneto svetainės13p.
Referato darbo aprašymas14p.


Įvadas
Dažniausiai adrenalinas siejamas su aštriais pojūčiais ir kurio susidarymą skatina stiprios emocijos, sunkus fizinis darbas, šaltis. Adrenalinas stiprina širdies veiklą, didina kraujospūdį ir cukraus kiekį kraujyje, pagreitina kraujo tekėjimą į raumenis .Taip vadinami adrenalino fanatikai pasineria į įvairiausius užsiėmimus, kad tik patenkintų savo poreikį jauduliui ir iššūkiams.
Kodėl jiems to reikia? Mokslininkai, tiriantys smegenų veiklą, rado, kad kai kuriems žmonėms trūksta fermento, kuris palengvina neuronų judėjimą tarp receptorių (kas įtakoja malonumo ir susijaudinimo patyrimą). Aštrių pojūčių ieškotojų smegenyse fermento lygis yra žemas ir vienintelis būdas, kuriuo jie gali jį pakelti, yra adrenaliną teikiantys užsiėmimai. Psichologas Frank Farley šiuos žmonės vadina "Tipu T". "Tokių žmonių smegenų veiklai reikalingi aukščiausio lygio pojūčiai, kad patirtų tokį patį malonumą, kokį normali asmenybė patiria malonaus pokalbio metu", teigė psichologas Keith Johnsgard.

Tarp aštrių pojūčių ieškančių žmonių – ne tik jaunuoliai, kuriuos testosteronas daro sunkiai kontroliuojamais ir bebaimiais. Praplikę ir patyrę...