Administracinė įmonės analizė

Vadybos analizės
Analizė
 5
Microsoft Word 186 KB
25 puslapiai

VILNIAUS KOLEGIJA

BUIVYDIŠKIŲ ŽEMĖS ŪKIO STUDIJŲ CENTRAS

ADMINISTRACINĖ ĮMONĖS ANALIZĖ

Baigiamasis darbas

Darbo vadovė
Dėst. I. Čebrovienė


1. Įmonės steigimas ir aprašymas.
UAB “Stimeksa” yra prekybos įmonė įsteigta 1998 metais Utenoje. Įmonė yra įregistruota Utenos rajono savivaldybėje. Savo registracijos pažymėjime įmonė numato takias ūkinės ir komercinės veiklos rūšis:
 Didmeninė ir mažmeninė prekyba nespecializuotose parduotuvėse;
 Krovinių pervežimas;
 Statybos ir remonto darbai;
 Medžio apdirbimo darbai;
 Medienos gaminių gamyba;
 Sandėliavimas.
UAB “Stimeksa” turi nuosavas patalpas. Nuo savo veiklos pradžios, iš numatytų savo ūkinės veiklos sričių, “Stimeksa” užsiima tik mažmeninė statybinių medžiagų prekyba. Ši veikla įmonei yra gana sėkminga, kiekvienais metais apyvarta nuolat auga. 2001 m. apyvarta siekė beveik 1 milijoną litų.
Mūsų įmonės paslaugomis naudojasi ne tik Utenos miesto gyventojai ir ūkio subjektai, bet ir dauguma Utenos rajono gyventojų ir ūkinių vienetų. Didžioji dalis vartotojų yra Utenos rajono gyventojai ir įmonės. Jiems parduodama apie 70 % mūsų prekių, likusią dalį vartuotojų sudaro aplinkinių rajonų gyventojai, tai yra Anykščiai, Ignalina, Moletai ir kiti mūsų mieste apsilankantys svečiai.
Pagrindinis ir aršiausias mūsų konkurentas yra UAB “Senukai” prekybos salė Utenos miesto universalinėje parduotuvėje ir šiais metais atsirariusi statybinių medžiagų parduotuve Molėtuose.
2003 m. sausio 10 d. akcininkų susirinkimo metu buvo nagrinėjami bendrovės veiklos rezultatai. Buvo pastebėta, kad 2002 metais “Stimeksos ”parduotuvėje buvo parduota medienos gaminių už 230 tūkst. litų. Akcininkų balsavimo rezultatai parodė, jog 81 % balsavusiujų yra už medienos gaminių gamybą. Prognazuojama, kad pradėjus gamybą ir sumažinus kainą medienos produkcijos paklausa turėtų padidėti apie 55 %. Cechą ir sandėliavimo patalpas planuojam įrengti turimuose patalpose. Gamybos staklėms ir įrankiamas įsigyti būtų investuotas nosavas kapitalas.
Bendrovė šią veiklą ketina pradėti 2003 m. kovo mėnesį, kad gamyba spėtų įsibėgėti iki sezono II ir III ketvirčio, nes būtent šiuo laikotarpiu yra didžiausia paklausa ir gaunamas didžiausias pelnas.
UAB “Stimeksa” dirba 17 darbuotojų, naujai bendrovės veiklai vystyti bus samdomi dar 3 papildomi darbuotojai – staliai.
Bendrovės patalpos išsidėstė geografiškai patogioje ir judrioje Utenos miesto gatvėje. Bendras patalpų plotas sudaro 880 m2. Administracinės patalpos 160 m2 , prekybos salė 210 m2 , sandėlis 360 m2 ,...