Adatiniai spausdintuvai

 5
Microsoft Word 64 KB
6 puslapiai

Turinys

Įvadas 3
Truputį istorijos 4
Adatinių spausdintuvų bendras veikimas 5
Adatinių spausdintuvų veikimo principas 6
Spausdintuvų palyginimai 7
PSi spausdintuvų apžvalga 9
Pagal ką rinktis spausdintuvą 10
Išvados 13
Literatūra 14

Įvadas

Šiuolaikinio kompiuterio – elektroninių ir elektromagnetinių įtaisų sistemos, galinčios dekoduoti ir vykdyti įvairias programas, neįmanoma įsivaizduoti be programinės ir techninės įrangos. Pastaroji turi keturias savo grupes, kurias sudaro įvedimo, išvedimo, saugojimo bei apdorojimo įrenginiai. Įvesties įrenginiais žmogus perduoda informaciją kompiuteriui, o išvesties kompiuteris pateikia apdorotą informaciją žmogui, suteikia vartotojui galimybę sužinoti tai, ką sukuria kompiuterinė sistema. Šių dviejų įrenginių yra daug ir įvairių, jie nuolat tobulinami, taip pat kuriami nauji. Vienu iš dažniausiai naudojamų išvesties įrenginių galima laikyti spausdintuvus. Iš tikrųjų tam, kad kompiuteris veiktų, dirbtų, ši priemonė nėra būtina, tačiau be jos negalima apsieiti tada, kai reikia kompiuterio sukurtą informaciją pateikti ant popieriaus.
Spausdintuvas išveda tekstą ir grafinius vaizdus iš PK ant popieriaus. Spausdintuvai buvo naudojami nuo pirmųjų PK pasirodymo įvairiems tikslams, pradedant laiškų ir verslo korespondencijos spausdinimu, baigiant fotografijų kūrimu, kurios gali konkuruoti su įprastomis, sukurtomis cheminio apdorojimo būdu. Spausdintuvas nėra jokios PK posistemės dalis – jie yra periferiniai įrenginiai. Tačiau daugeliui PK vartotojų jie yra taip svarbūs, kad laikomi PK dalimi.
Adatiniai spausdintuvai Lietuvoje dar gana paplitę tad panagrinėkime juos plačiau.

Truputį istorijos

Adatiniai matriciniai spausdintuvai gana plačiai buvo naudojami 1994-1995 metais. Adatiniai spausdintuvai pradėti gaminti firmoje Centronics, JAV, 1970 m. yra patys pigiausi, bet jų kokybė prasčiausia. Tik 1978 m. pradėti vartoti asmeniniuose kompiuteriuose, sukūrus spausdintuvą Epson TX-80. Informaciją juose perneša adatėlės, kurios valdomos elektromagnetų. Tarp galvutės su adatėlėmis ir popieriaus yra dažais įmirkyta juostelė. Adatėlės smūgiu dažai perkeliami ant popieriaus. Spausdinimo metu keliamas nemažas triukšmas, nes spausdinama iki 360 ženklų per sekundę, spausdinimo raiška 120 dpi. Vienas nuo kito tokie spausdintuvai skiriasi adatėlių skaičiumi galvutėje, spausdinimo kokybe ir greičiu. Populiariausiais laikyti turintieji 9 ir 24 adatas. Adatiniai spausdintuvai gali spausdinti iš karto kelias kopijas (per kalkę), gerai tinka nelabai aukštos kokybės teksto dokumentams spausdinti. Adatinių spausdintuvų...