Abortų legitimumo problema

Teisės referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 108 KB
13 puslapiai

Aborto problematika referatai. Aborto problematika referatai.

TURINYS


I. ĮVADAS
II. SITUACIJA LIETUVOJE IR PASAULYJE
III. ABORTAI, JŲ RŪŠYS
IV. ABORTŲ DILEMA
1. Argumentai “už” ir “prieš”
V. GYVYBĖS PRADŽIA
VI. ABORTŲ PASEKMĖS
VII. NAUDOTA LITERATŪRA

I. ĮVADAS

Pasirinkdama šią temą, žinojau, kad bus nelengva rašyti apie abortus, bet kai pradėjau analizuoti surinktą medžiagą, supratau dabartinės situacijos aktualumą ir svarbą. Niekada rimtai apie tai nebuvau susimąsčiusi, retai pagalvodavau apie tas moteris ir jų draugus, vyrus, apie jų išgyvenimus, jausmus, svajones. Šiame referate norėčiau apžvelgti dabartinę situaciją apie abortus, apie kuriuos tiek daug rašoma ir kalbama. Aspektų, kuriuos reikėtų panagrinėti yra daug, tai medicininis, juridinis, teologinis, etinis, socialinis, asmeninis bei kiti. Apžvelgsiu tik keletą šių aspektų, kurie man atrodo esminiai ir svarbiausi, taip pat pabandysiu apibendrinti argumentus “už” ir “prieš”.
Abortas — vienas žalingiausių visų laikų reiškinių. Vienu ar kitu būdu nužudoma 60-90 % visų šalių populiacijai. Bejėgiai, nekalti kūdikiai nužudomi, moterys sužalojamos, vyrai jaučiasi nugalėti, vyriausybės tampa nevertos pasitikėjimo, ir milijonai išlikusiųjų po aborto turi didelių sunkumų ir negali nei pasitikėti savimi, nei jais galima pasitikėti. Dažnai ignoruojame, nekreipiame dėmesio į bejėgį negimusį kūdikį, kuris yra pavojuje. Laikas atsiminti, kad tik rūpindamiesi pačiais bejėgiškiausiais mes patys bręstame ir mūsų visuomenė tampa civilizuotesnė.

II. SITUACIJA LIETUVOJE IR PASAULYJE

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, nuo abortų kasmet miršta apie 150 tūkst. moterų;
90-95 proc. jų miršta šalyse, kuriose abortai uždrausti arba griežtai ribojami. Lietuvoje kriminalinių abortų kasmet užregistruojama po 2-3.
Lietuvoje veikia dvi asociacijos: tai Lietuvos asociacija "Už gyvybę" ir Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija, kurių vienas tikslas - mažinti abortų skaičių. Tačiau siūlomos priemonės - skirtingos. Pirmoji kalba apie natūralias apsisaugojimo nuo nėštumo priemones ir lytinį susilaikymą. Antroji pasisako už lytinį švietimą ir efektingą kontracepciją. Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija taip pat pasisako ir už moterų teisę į abortą.
Akušeriai ginekologai profesorius Vacys Sadauskas, Esmeralda Kuliešytė, Alė Smilgevičiūtė, Vytautas Klimas, seksopatologas Viktoras Šapurovas yra įsitikinę, kad abortų uždraudimas nieko nepakeistų. Tuomet būtų daromi nelegalūs, vadinamieji "kriminaliniai" abortai, dėl kurių gali mirti ar likti nevaisinga ne viena...