Aborto pasekmės

Referatas
 5
Microsoft Word 55 KB
5 puslapiai

Referatai apie abortus. Referatai apie abortus.

RIZIKA, KOMPLIKACIJOS, PASEKMĖS
NUTRAUKTI NĖŠTUMĄ - VISADA RIZIKINGA, VISADA NESVEIKA. Operacija tik vienai kitai iš daugelio yra smulkmena, mažmožis . Tačiau dauguma moterų labai sielvartauja, nes, ką besakysi, čia visados kažkas nutrūksta, nežadėdamas naujos pradžios. Būna, kad galutinai dingsta meilė. Gal dėl to dauguma moterų dėkoja gydytojams liūdnai.
Aborto pasekmės
1. Mirtis. Žurnale ,,British Medical Journal'' (1970 m. gegužė) paskelbtos 8 nuo abortų mirusių moterų mirties priežastys: kraujo krešuliai plaučiuose - 2, anestezinė (nuskausminimo narkotikų) mirties - 1, širdis - 1, nežinoma priežastis - 1, komplikacijos po nelegalaus aborto - 1, savižudybė po legalaus aborto - 2.
Mirtys nuo aborto ne visada registruojamos. Pavyzdžiui, moteris nuvyksta į didelį miestą, ir jai padaromas abortas. Namo grįžta kraujuojanti, gavusi infekciją ir pan. Paprastai ji išgelbėjama, bet kartais ir miršta. Tuomet šeima prašo gydytojo: ,,Ligos istorijoje neminėkite aborto. Žmonės sužinos, ir jos reputacija bus sugriauta''. Daugelis užjaučiančių gydytojų nenori skaudinti artimųjų ir paklūsta jų prašymams.
Legalių abortų komplikacijos privačiose klinikose ar gimdymo namuose dažnai slepiamos ne tik saugant moterų reputaciją, bet ir ginant klinikos ar gydytojo prestižą. Pavyzdžiui, Los Angeles 1972 m. laikraščiuose buvo paskelbtos 3 moterų, mirusių nuo abortų per 1 mėnesį, istorijos. Smalsus reporteris išsiaiškino, kad viena sveika 21 metų mergina, atskridusi iš Dalaso šeštadienio vakare, gavo druskos nuodų injekciją ir mirė sekmadienio rytą. Jos oficiali mirties priežastis - ,,spontaniška kiaušidės gangrena''*( Los Angeles Times, part II, September 15, 1972.)
Kitas pavyzdys. Pacientė per abortą nukraujavo. Perpilant kraują, gavo hepatitą (kepenų uždegimą). Mirties priežastis nurodoma hepatitas, o ne abortas.
2. Infekcija. Gana dažna - 27%. Gali būti lokalizuota (gimdos gleivinės, kiaušintakio, priegimdžio ir kiti uždegimai), netolima (įvairūs dubens ir pilvaplėvės uždegimai: tromboflebitas, peritonitas, eiliulitas) arba tolimesnė (plaučių, endokardo uždegimai, septinė embolizacija į plaučius ar smegenis). Infekciją galima apibūdinti kaip sepsį (kraujo užkrėtimas). Infekcijos pavojus jaunoms moterims yra 2 kartus didesnis nei vyresnėms. Vieno tyrimo duomenimis, uždegiminės mažojo dubens ligos yra įprastinė ir rimta aborto komplikacija: maždaug 30% abortų baigiasi būtent taip.
Infekcija paprastai kyla dėl nešvarių instrumentų ir dažnai yra nevaisingumo priežastis, kadangi infekcijos žaizdos vidiniuose lytiniuose organuose pablogina jų funkcijas.
Tačiau pasitaiko, kad infekcija patenka ir...