Abortas nėštumas

Referatas
 5
Microsoft Word 32 KB
1 puslapis

Nestumas referatas. Nestumas referatas.

Nėštumas

Naujo gyvenimo vystymasis prasideda susijungus spermatozoidui ir kiaušialąstei. Pirmosiomis embriono gyvenimo dienomis jo ląstelės besidalindamos dar nesidiferencijuoja.
Atskirų organų užuomazgos atsiranda antrąją nėštumo savaitę; jų formavimasis baigiasi maždaug dvyliktos nėštumo savaitės pabaigoje. Čia pateikiami keli pavyzdžiai:
Smegenys 2 savaitės vidurys – 11 savaitės pabaiga
Širdis 3 savaitės pabaiga – 7 savaitės pabaiga
Akys 3 savaitės pabaiga – 7 savaitės pabaiga
Rankos,kojos 4 savaitės pradžia – 8 savaitės pabaiga
Burna 5 savaitės vidurys – 6 savaitės vidurys
Klausa 7 savaitės pradžia – 12 savaitės pabaiga

Devynių mėnesių misterija populiariai daloma į tris trimestrus – pirmas, antras, trečias.Visi trys trimestrai yra vienodai svarbūs. Manyčiau, kad tiksliau būtų skirstyti nėštumą į du periodus – “formavimosi arba kūrimosi laikotarpį” ir “augimo laikotarpį”.
Gemalu laikoma gyvybė iki 8 sav., o vėliau ji vadinama “vaisiumi”. Iki 14 sav. vaiko kūnas formuojasi, bet dar nebręsta.
"Kūrimosi" metu ląstelės dalijasi milžinišku greičiu, diferenciajuojasi į skirtingus organus ir audinius, iš kurių "nuliejamas" žmogaus kūnas. Jis apima laiką nuo pradėjimo iki 14 sav., o "augimo" – nuo 14 sav. iki gimimo. "Augimo" laiku smulkutė gyvastis, telpanti delne, išauga iki 3,5 kg vaikelio, pasiruošusio gimti.
Taip be...