Abortas išprievartavimo atveju

Etikos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 42 KB
3 puslapiai

Bioetika (Gyvybės etika)
Visame pasaulyje nuolatos vyksta daugybė diskusijų dėl abortų - nėštumo nutraukimo bet kuriuo metu nuo apvaisinimo iki gimdymo. Kadangi ,,abortas yra ne vien medicinos, bet ir etikos problema, nes, kaip ir bet kuri kita gyvybės nutraukimo forma, kelia moralinio pagrįstumo klausimus“ , veikia daugybė įvairių organizacijų, iš kurių vienos gina moters teisę į abortus, o kitos - saugo dar negimusio kūdikio teisę į gyvybę. Viena iš tokių organizacijų Lietuvoje – tai Lietuvos bioetikos komitetas (LBEK), kuris atsakingas, svarstant problemas ir klausimus dėl žmogaus teisių ir jo orumo apsaugos sveikatos apsaugos sistemoje.
Pasak LBEK, ,,dėl aborto moralumo ar nemoralumo, paprastai konfliktuoja du pagrindiniai principai: besąlygiškos gyvybės vertės ir individualios laisvės [Dažniausiai šios pozicijos įvardinamos kaip pro-life, (ginanti gyvybę) ir pro-choice (ginanti laisvą pasirinkimą)]“ . Pirmajam principui atstovauja vadinamoji Konservatyvi pozicija, o antrajam –Liberali pocija.
Konservatyvi pozicija
Konservatyvioji pozicija pasisako prieš abortų darymą, kadangi jie gyvybę laiko šventu dalyku, ir visai nesvarbu, ar tai jau gimusio kūdikio, ar dar tik ką tik motinos įsčiose užsimezgusio vaisiaus.
,,Pro-life‘ininkai‘‘ iškelia du svarius argumentus, nurodančius prieš abortą. Pirmasis teigia, kad ,, žmogaus gyvenimas prasideda nuo pat apvaisinimo momento, todėl žudyti ką tik pradėtą vaisių yra tas pats, kas žudyti suaugusį žmogų“ . Nors šiam argumentui ir priešinasi liberalioji pozicija, tvirtindama jog negimęs kūdikis nėra asmuo, todėl ir neturi jokių teisių, tačiau vis dėlto, kaip bebūtų, reikia prižinti, jog nors užsimezgęs vaisius ir nėra asmuo, jis juo taps, jei tik jam bus suteikta galimybė toliau augti, vystytis ir galiausiai gimti. Negimęs kūdikis nėra vien tik chromosomų rinkinys, jis yra potencialus žmogus, o kartu ir potencialus asmuo. Šioje vietoje puikiai tinka straipsnio, pavadinimu „Technologija ir visuomenės moralė“, autoriaus pastebėjimas, jog ,, „gemalas“ užaugs ir taps vienu iš mūsų, žmonių, taps dabar jo mirtį laiminančios visuomenės nariu“ , bei pavyzdys: ,, jeigu kas nors...