Abortas ir jo žala

Lietuvių referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 56 KB
5 puslapiai

Referatas

Abortas ir jo žalaTurinys

Įvadas

Darbe apibrėžiama aborto sąvoka, parodoma jo žala istorijos eigoje, abortas įvertinamas tais aspektais , kurių pagrindu jis traktuojamas kaip žala. Aptariamos priežastys, dėl kurių moterys daro abortus.
Abortas – aktualus klausimas paauglystės amžiuje. Paauglystė – amžius nuo lytinio brendimo iki 20 metų. Pagal E. Eriksoną (1963) tai - ,,tapatybės ir vaidmenų neaiškumo’’ laikotarpis ,amžiaus tarpsnis, kuriam būdinga ,,tapatybės paieška’’, kada paauglys gilina savivoką mėgindamas vaidmenis, derindamas juos ir taip siekdamas individualios tapatybės. Šiame amžiaus tarpsnyje kuriamas savojo ,,aš’’ vaizdas, pervertinamos ir apibrėžiamos vertybės, įsisąmoninami poreikiai ir interesai. Šiam laikotarpiui būdingo tapatybės formavimosi metu įvairiose situacijose išbandomas savo asmens suvokimas: išnaudojamos galimybės išmėginant įvairius vaidmenis.
Šis darbas skiriamas paauglystės amžiaus tarpsnio laikotarpio vaikams, nes tai amžius, kai pereinama iš tapatybės stadijos į emociškai artimų santykių kūrimo bei seksualinio elgesio stadiją.

Darbo tikslas – atskleisti aborto žalą.
Darbo uždaviniai:
1. Literatūros apžvalga.
2. Apibendrinimas.
Darbą sudaro 3 dalys: pirmoji dalis skiriama aborto ir jo žalos sąvokai , antroji – tos sąvokos problematiškumui įvertinti, trečioji – perspektyvoms nagrinėti praeities ir dabarties kontekste.
`Reikšminiai žodžiai: abortas, ugdytinis, pedagogas, ugdymo metodai, formos, būdai, turinys.
Metodai:teoriniai: mokslinės, medicininės ir pedagoginės literatūros analizė.

1.Aborto sąvoka

Abortas (lot. abortus – sunykstu, apmirštu), - nėštumo nutraukimas arba nutrūkimas per pirmąsias 28 nėštumo savaites . Jis būna savaiminis arba dirbtinis.
Savaiminis abortas (persileidimas) įvyksta prieš moters norą. Būna ankstyvasis ir vėlyvasis. Dažniausiai jis įvyksta tada, kai apvaisintas kiaušinėlis gimdoje netaisyklingai vystosi ir žūva. Dažniausios priežastys – nėščiosios liga (infekcinė, širdies ir kraujagyslių, inkstų, cukrinis diabetas), apsinuodijimas nikotinu, alkoholiu, gyvsidabriu, vitaminų trūkumas, lytinių organų anomalijos, uždegimai, navikai, sąaugos, kiaušidžių ir kitų belatakių liaukų veiklos sutrikimai, fizinės ar psichinės traumos, dažniausiai kelios priežastys iškart.
Per savaiminį abortą gemalas atsiskiria nuo gimdos sienelių ir gimdos raumenys susitraukinėdami išstumia jį iš gimdos. Tinkamai gydant nėštumą galima išsaugoti. Jei žuvęs vaisius lieka gimdoje...