Abortas

Etikos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 37 KB
2 puslapiai

Nestumo nutraukimo operacija referatas. Abortas referatas. Nestumo nutraukimo operacija referatas. Abortas referatas.

NĖŠTUMO NUTRAUKIMO OPERACIJA

Vakuumaspiracija (dažniau vadinama atsiurbimu) yra plačiausiai naudojama technika.

Iki 6 savaičių ši procedūra atliekama rankiniu vakuuminiu švirkštu nuskausminus vietiškai be gimdos kaklelio praplėtimo (dilatacijos). Procedūra gali būti atliekama ambulatorinėmis sąlygomis.

Nuo 6 iki 9 savaičių gali prireikti gydytojui išplėsti gimdos kaklelį. Jei reikalinga, jis skirs raminančius vaistus ir/arba vietinį nuskausminimą (peracervikalinę blokadą). Po procedūros tave gydytojas turi stebėti toliau - tai yra numatyti tavo tolimesnius vizitus pas jį, kad įsitikintų, jog viskas yra taip, kaip turi būti. - Tai labai svarbu.

Esant 9- 12 nėštumo savaičių
Dažniausiai atliekamas gimdos kaklelio išplėtimas, vakuumaspiracija arba kiuretažas. Procedūra būtų daroma, atlikus vietinį ar bendrą nuslkausminimą.

PASEKMĖS

Kai abortus, esant nedideliam nėštumui, atlieka patyrę gydytojai tinkamai įrengtose klinikose, komplikacijų tikimybė yra labai maža. Jos susijusios su daugeliu dalykų: svarbiausi jų - operuojančio gydytojo patirtis ir įgūdžiai, nėštumo dydis, pacientės sveikatos būklė. Pirmajame trimestre aborto komplikacijos yra nedažnos, tokios kaip trauma, kraujavimas, infekcija ir nepilnas atsiurbimas.

Prieš abortą turi būti patikrintas Tavo Rh faktorius (kraujo grupė). Jei tavo yra Rh (-), po operacijos turi būti būtinai suleistas gamaglobulinas (tokie vaistai), kad būtų išvengta nėštumo komplikacijų ateityje.

VĖLYVOS PASEKMĖS

Abortus atliekant tinkamai, retai pasitaiko mažojo dubens infekcija (sąlygota pačios procedūros arba prieš tai buvusios infekcijos), kuri vėliau gali būti nevaisingumo priežastimi.

Keletą kartų kartojant mechaninį gimdos kaklelio plėtimą, gali padidėti persileidimo galimybė kitų nėštumų metu.

Moteriai po...