Abortas

Referatas
 5
Microsoft Word 55 KB
5 puslapiai

Abortas referatas. Abortas referatas.

TURINYS


I. ĮVADAS 2
II. NĖŠTUMO NUTRAUKIMAS 3-6
III. KONTACEPCIJA 6-7
IV. IŠVADOS 7
V. LITERATŪROS SĄRAŠAS 8

1. ĮVADAS

Spartūs demografiniai šeimos pokyčiai šalies vyriausybę skatina intensyviai plėtoti paramos šeimai politiką. Vienas svarbiausių paramos šeimai etapų – demografinės ir socialinės situacijos įvertinimas ir problemų įvardijimas. Opiausia – demografinė šeimos planavimo problema. Ją įtakoja įvairūs ekonominiai ir socialiniai veiksniai. Šeimos susiduria su anksčiau nepatirtais socialiniais veiksniais ir yra priverstos prisitaikyti prie kintančios aplinkos, keisti savo gyvenimo būdą, elgseną. Visa tai daro labai didelį poveikį ir tai pastebima tradicinės šeimos bruožų pasikeitimu. Šeima tarsi transformuojasi. Visa to pasekmė – demografinis Lietuvos nuosmukis iki kritinės ribos. XXI amžiaus modernios šeimos modelis – mažai vaikų turinti šeima. Toje pačioje modernioje šeimoje nepageidaujamas nėštumas yra nutraukiamas abortu. Bet juk ne akmens amžius. Yra įvairių kontraceptinių priemonių padedančių apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo. Tačiau, kad ir kokiais moderniais save vadintume, šie apsisaugojimo metodai nėra tokie populiarūs. Gal mes ne tiek jau daug skiriamės nuo gyvūnėlių, kurie žinodami, kad negalės išmaitinti savo mažylių, paprasčiausiai juos nužudo.
Pasirinkau šią problemą, nes ji yra labai aktuali šių dienų žmogui. Ypač tam, kuriam dar viskas prieš akis, tam nuo kurio priklauso tautos išlikimas. Ši tema aktuali ir man - ateityje kursiančiai šeimą.
Šio darbo tikslas - įgyti kuo daugiau žinių apie gimstamumo reguliavimo praktiką abortais Lietuvoje ir pasaulyje, susipažinti su modernia kontracepcija ir visa tai suprantamai išdėstyti raštu. Aptarti problemos priežastis, padarinius, statistiką, sąlygojančius veiksnius ir žinoma prevenciją, kurios imasi ir turėtų imtis Lietuvos vyriausybė ir nevyriausybinės organizacijos. Taip pat aptarti šiuos klausimus: Ar reikia legalizuoti abortus Lietuvoje? Ar abortas, tai tik nereikalingos problemos pašalinimas?
Rašydama šį darbą naudojausi knygomis, sudarytomis Lietuvos filosofijos ir sociologijos instituto, periodika, Lietuvos Respublikos Konstitucija, publikuotais šaltiniais, internetinėmis prieigomis – Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos, Lietuvos bioetikos komiteto, Lietuvos sveikatos informacijos centro, IMAP , Lietuvos Respublikos seimo ir kt. Šaltiniai yra patikimi ir svarbūs.
Rašant darbą problemų neiškilo, nes medžiagos šia tema nebuvo sunku surasti. O ir domėjimasis pačia problema skatino surasti kuo daugiau šaltinių ir pažvelgti į visa tai giliau....